Nõmme BSC jäi Euro Winners Cupil 16. kohale (0)

Nõmme BSC OIyBet kaotas Euro Winners Cupil ka oma viimase kohamängu, jäädes 5:8 alla Valgevene meistrile Barõssavi Bate. Kokkuvõttes teenisid nõmmekad 16. koha, mis on Eesti klubide ajaloo parim tulemus.

Varahommikul peetud mäng algas aktiivselt mõlemalt poolelt. Esimesena skooris Bate mängija Vladislav Aksenov, kes oma karistusala joonelt trahvilöögi Nõmme väravas seisnud Marten Rimmelile püüdmatult lati alla virutas. Vaid minut hiljem oli taas aktsioonis sama mees, kes mängis osavalt üle mitu Nõmme mängijat ning lõi palli lati alla.

Kaks minutit hiljem teenis Bate mängija karistuslöögi Nõmme karistusala lähedal ning saatis
enesekindlalt palli posti kõrvale - 0:3. Väravale järgnenud lahtilöögist tegi Rando Rand ohtliku pealelöögi, mille blokeerimisel põrkas pall vastu Bate kaitsjat ning kohtunik määras Nõmme kasuks penalti. Lööma asus Rand, kes enesekindlalt palli väravasse saatis - 1:3.

Minut enne kolmandiku lõppu tabas Bate mängija veel posti. Teine kolmandik algas Nõmme poolt hästi, kui Raido Luhaorg algatas hea vasturünnaku, mille Rand suunas peaga Verner Uibole, kes suunas omakorda palli osava ülepuusalöögiga võrku.

Vaid minut hiljem teenis Aleksander Saharov poolel väljakul karistuslöögi ning saatis selle täpse löögiga postipõrkest väravasse - 3:3. Järgnenud lahtilöögist taastas aga kohe eduseisu Bate - 3:4.

Teise kolmandiku kaheksandal minutil tegi Nõmme kiire kontrarünnaku, mille Andreas Aniko posti lõi. Minut hiljem tegutses hästi Bate, kui Nõmme karistusalas palli omale võitis ning eduseisu kasvatas - 3:5.

Kolmanda kolmandiku esimesel minutil kasvatas Bate eduseisu veelgi, kui Nõmme mehed ei jõudnud vastastele piisavalt lähedale, et takistada karistusala joonelt tehtud pealelööki. Kolmandiku kuuendal minutil tõrjus Rimmel vastaste pealelöögi otse Bate mängija pea peale, kes selle lähidistantsilt raskusteta väravasse suunas.

Minut hiljem realiseeris hea vaheltlõike tulemusena vasturünnaku Valgevene koondise ründaja Dzianis Samsonov, kelle tugev löök lendas otse ristnurka - 3:8.

Kolmandiku üheksandal minutil suunas Rand kaitses palli peaga Rain Hindrimäele, kes vastaste karistusala joonelt mänguvahendi kindlalt posti kõrvale lõi. Juba 30 sekundit hiljem sai palli Bate karistusalas Indrek Palm, kes tõstis palli ette ja lõi käärlöögi väravasse. Enamaks Nõmme meestel jõudu ei jätkunud.

Nõmme BSC OlyBeti koosseis turniiril: Vaiko Tammeväli, Marten Rimmel, Andreas Aniko, Rando Rand, Aleksander Saharov, Priit Mäeorg, Rain Hindrimäe, Verner Uibo, Indrek Palm, Priit Raamat, Erik Toom, Raido Luhaorg.
Treener Marek Markson, mänedzer Henri Karikosk, füsioterapeut Ebe Reier.