Nõmme Kalju vajab teist väga head partiid (0)

Kalju mängijad eilsel treeningul. Foto: Jana Pipar

Nõmme Kalju sai Euroopa liiga teise eelringi avamängus Iisraeli suurklubi Maccabi Haifa vastu võõrsilt kätte 1:1 viigi, kuid teine pool tööd on Kadriorus veel teha.

Pärast teise eelringi vastase selgumist oli ilmselge, et favoriidikoorem jääb Maccabi kanda ning et Nõmme klubi vajab edasipääsuks kahte väga head mängu ja ilmselt ka vähem või rohkem õnnejumala poolehoidu. Lisaks sellele, et Haifa on viimastel aastatel paaril korral oma nägu näidanud Euroopa liiga alagrupiturniiril, mängiti hooajal 2010/2011 Meistrite liiga alagrupis.

Täpselt nii esimene vaatus ka möödus, Kalju mängis hästi ning mängu algul oli ka õnne. Võõrustajad tulid kohe agressiivselt peale ning tabasid juba avaminutitel latti, kuid mida aeg edasi, seda enam suutis Kalju mängu võrdsustada. Teise poolaja algul suutiski Janar Toomet skoori teha ning kuigi 70. minutil vastased viigistasid, tekkis Tarmo Neemelol veel suurepärane võimalus võit Kaljule tuua. Paraku see võimaluseks jäigi.

Leedukate vastu näidati sisu

Teise eelringi pääses Kalju tänu suurepärasele ühele poolajale, kui kodus Leedu klubi Trakaid nelja vastuseta väravaga kostitati. Pärast 1:2 kaotatud avamängu kaotati kodus avapoolaeg 0:1, kuid teisel poolajal löödi neli (!) ning edeneti üldskooriga 5:3.

Kalju vastu mängitud teine poolaeg oli Trakai poolt niivõrd kehv, et siin-seal spekuleeriti selle üle, nagu oleks Trakai mängu meelega kaotanud. Leedu klubis toimusid pärast kaotust ka üsna drastilised muutused: lahkusid nii põhiväravavaht, poolkaitsja kui lõpuks ka poolteist aastat ametis olnud peatreener.

Kalju teise eelringi pääsemist tähistamas. Foto: Jana Pipar

Mängueelsed kommentaarid

Peatreener Sergei Frantsev ning keskkaitsja Jorge Rodriguez on kindlad, et meeskond annab endast kõik, pääsemaks järgmisesse eelringi. "Tuleb raske mäng, kus meeskond annab endast maksimumi. Teistele küsimustele saame vastused homme, kui kõlab lõpuvile," vahendab Kalju Facebook Frantsevi sõnu.

"Mäng ei tule lihtne, sest Maccabi Haifal on väga tugev ja kogenud meeskond. Samamoodi olen kindel, et nad ei alahinda Kaljut, kuna meie tiim on ühtne ja ka meil on kvaliteeti.
Ootame põnevusega neljapäevast mängu ja teeme endast kõik, et järgmisesse vooru pääseda," lisas Rodriguez.

Võitja vastaseks omapärane Türgi klubi või reis Moldovasse

Edasipääsejat lahutab Euroopa liiga alagrupist veel kaks tõket. Edasipääseja ja viimase tõkke ehk play-off ringi vahele jääb Türgi klubi Osmanlispor või Moldova lipu all mängiv FC Zimbru Chisinau. Kuna avamäng Moldovas jäi 2:2, siis on kerge eelis türklastel.

Osmanlispor ajalugu on kirju. Alles 1978. aastal loodud klubi on vahetanud korduvalt nime ning praegune nimi saadi 2005. aastal.  2010. aastal visati klubi ebasportliku käitumise tõttu Türgi Jalgpalliliidu poolt kohalikest liigadest välja.  Hooajal 2013/14 mängiti taas esiliigas, mis järgmisel hooajal võideti ning möödunud hooaeg oli üle pika aja esimene, mil saadi nautida kõrgseltskonda.

Sel naasmishooajal suudeti liigas välja võidelda viies koht ja viimane europääse, kusjuures ühe punktiga edestati Galatasaray'd. Türklaste kõrval lisavad nende koosseisule värvi mitmed Aafrika riikide esindajad, lisaks pallurid mitemetest erinevatest Euroopa riikidest, sealhulgas üks nimi Leedust.

Teise võimaliku vastasena võib ees oodata FC Zimbru Chisinau, kes lõpetas mullu Moldovas kolmandal kohal, kaotades kahele esimesele 16 punktiga. Hooajal 2014/15 jõuti sammu kaugusele Euroopa liiga grupifaasist, kui play-off ringis kodus kreeklaste PAOK 1:0 alistati. Võõrsil purustas PAOK nende alagrupiunistuse aga 4:0 võiduga.

21. juulil kell 19:00 Kadrioru staadionil