Ojamaa läheb pikale puhkusele viigiga, teistel Balkani eestlastel vastandlik päev (0)

Horvaatias, Bosnias ja Sloveenias pallivate eestlaste koduklubid said tänastes mängudes kirja vastavalt viigi, võidu ja kaotuse.

Algkoosseisus alustanud Henrik Ojamaa vahetati välja 75. minutil, kui tema koduklubi HNK Gorica viigistas võõrsil tabeli kuuenda Soliniga 0:0.

Horvaatia esiliiga järgmised mängud toimuvad alles 2018. aasta märtsikuus. Gorica on tänu paremale väravate vahele Dugupolje ees teisel kohal. Kuna liidrikohal on Zagrebi Dinamo duubelmeeskond, siis praeguse seisuga on just Gorica tõusmas Horvaatia kõrgliigasse.

Ilja Antonovi koduklubi Velenje Rudar kaotas Sloveenia kõrgliigas tabeli eelviimasele Triglavile 1:2. Avapoolaja võitis Triglav 1:0, 57. minutil vahetati Antonov välja ning täpselt minut hiljem jõudsid võõrustajad viigini. Lõppsõna jäi siiski Triglavile, kes lõi võiduvärava 74. minutil.

Kolmandal kohal olev Rudar jääb esimesest kahest juba 11 punkti kaugusele. Vooru lõppedes võib Rudari neljandaks lükata Domžale, kes võõrustab ühte liidritest Ljubljana Olimpijat.

Frank Liivak ei kuulunud taaskord koosseisu, kui Sarajevo alistas 2:0 võidetud avapoolaja järel 3:0 Borac Banja Luka meeskonna. Hooaja esimese ringi lõpuni jääb Sarajevol viis vooru ning Liivaku koduklubi on tabelis neljandal kohal. Bosnia liiga läheb talvepuhkusele pärast järgmist vooru ning esimese ringi lõppedes 12-liikmeline liiga poolitatakse.