Parim ülejäänutest: Lyoni ründajad on sihiku paika saanud (1)

Prantsusmaa liiga 29. vooru mängudes teenisid tabeli kaks esimest Monaco ja Paris Saint-Germain võidulisa. Kolmandal kohal paiknev Nice tuli välja kaheväravalisest kaotusseisust ning mängis viiki liigasse püsimajäämise nimel heitleva Caeniga.

Tiitlikaitsja PSG mängis võõrsil tulemusega 2:1 üle punase laterna Lorienti. Pealinlased asusid kohtumist juhtima 28. minutil Benjamin Jeannoti omaväravast, teisel poolajal duubeldas eduseisu 19-aastane ründaja Christopher Nkunku, kellele oli see karjääri esimene tabamus Prantsusmaa kõrgliigas. Lorient vormistas lõppskoori 68. minutil.

Sama tulemusega alistas koduväljakul mänginud Monaco Bordeaux'. Skoori avas 68. minutil kolmandas järjestikuses mängus värava löönud 18-aastane Monaco ründetäht Kylian Mbappe. Mõned minutid hiljem lõi Joao Moutinho teise. Bordeaux' auvärava eest hoolitses Diego Rolan.

Hooaja esimese poole suurepäraselt mänginud Nice jäi Caeni vastu 50. minutiks kaheväravalisesse kaotusseisu. Mario Balotelli lõi 71. minutil ühe tagasi ning viigipunkti päästis Anastasios Donise tabamus 77. minutil.

Püssi on saanud paukuma talvel Manchester Unitedi vormi Lyoni Olympique'i vastu vahetanud Memphis Depay, kes lõi oma koduklubi 4:0 võidumängus kaks väravat, neist teine oli eriti kaunis. Hollandlane otsustas keskjoone lähistelt õnne proovida - see tasus ka ära, sest pall maandus väravas. Lyon on kõikide sarjade peale kokku viimases seitsmes mängus löönud 29(!) väravat.

Esikolmik on läinud oma teed. Üheksa vooru enne hooaja lõppu hoiab endiselt esimest positsiooni Monaco, edestades PSG-d ühe ja Nice'i viie punktiga. Ühe mängu vähem pidanud Lyon kaotab neljandana 18 punktiga.

Nice - Caen 2:2 (0:1)