Pärnu teenis ülisuure võiduga oma kuuenda Eesti karika (galerii ja statistika!) (0)

Pärnu JK teenis naiste karikavõistluste finaalis Tallinna Kalevi vastu 8:0 võidu. Kübaratriki tegi Kaire Palmaru.

Mõlemal poolajal lõid võitjad neli väravat. 11. korda välja mängitud naiste karikas läks Pärnule kuuendat korda.

Viiese kaitseliiniga mänginud Kalev näis alguses pisut närvis olevat ning väravavaht Karina Kork ja kaitsjad pudistasid. Viiendal minutil avas Palmaru skoori, kui Kork Kristina Bannikova tsenderduse pillas.

Teine värav sündis pärast karistuslööki. Selle teenis Anastassia Morkovkina, kelle triblamisele Kätlin Hein vea hinnaga lõpu tegi. Kuigi koht oli väga soodne pealelöögiks, andis Morkovkina hoopis söödu Kaire Palmarule, kelle soorituse Karolina Perv õnnetult omaväravaks lükkas.

Kaks minutit pärast teist väravat lõi Morkovkina kolmanda. Ta sai Matilde Sigijaselt palli kätte ja tõstis selle ilusa kaarega üle Korgi.

Neljandale väravale tegi pikalt triblanud Morkovkina eeltöö, tema söödu lõi tagumise posti äärde Liivi Sõrmus.

Juba teise poolaja esimesel minutil tegi Maria Orav oma trahvikastis seljatagant vea Palmarule. Järgenud penaltit läks lööma kannatanu ise. Kork suutis alt nurgast penalti tõrjuda, aga tagasipõrganud pallini jõudis esimesena lööja Palmaru, kes palli võrku lükkas.

Jägmised kaks väravat lõi Kristina Bannikova. Esmalt realiseeris ta Aljona Sasova hea kõrge söödu ja seejärel jõudis temani välja Morkovkina tsenderdus, millele Merily Toom oli jala vahele saanud.

Lõppskoori vormistas Palmaru ilusa löögiga ligi 30 meetrilt. Ka Kalevil oli paar head võimalust, aga tipuründaja Emma Treiberg üks-ühele olukordi lahendada ei suutnud.

Kapten Morkovkina tõstis karika ja Pärnu sai juubeldada. Mullu Tallinna Levadia ridadesse kuulunud Aljona Sasova ja Ljubov Maksimova teenisid võitjamedali teist aastat järjest.

Statistika (Pärnu:Kalev):