Pirlo: kaalusin pärast Istanbuli karjääri lõpetamist (0)

Itaalia koondise legend, mullu putsad varna riputanud Andrea Pirlo kinnitas, et oli lõpetamisele lähedal juba tosin aastat varem.

Istanbulis peetud 2005. aasta Meistrite liiga finaalis asus Pirlo koduklubi AC Milan mäletatavasti poolajaks Liverpooli vastu 3:0 eduseisu, kuid mängis selle maha ja jäi lõpuks tiitlita. Pirlo avaldas hiljutises autobiograafias, et mõtles toona karjääri lõpetamisele ja kinnitas seda ka nüüd.

"Pettumus jääb alles, aga ajas tagasi ei ole võimalik minna," tõdes Pirlo. "Mängisime parima võimaliku esimese poolaja, aga seda, mis neil seitsmel minutil juhtus, ei ole võimalik seletada. Mõtlesin lõpetamisele, aga mõistsin, et pean edasi liikuma."

Poolkaitsja tegi õige otsuse - 2006. aastal võitis ta Itaaliaga maailmameistritiitli, 2007. aasta finaalis maksti Liverpoolile kätte. Hiljem võtis ta veel viis Itaalia meistritiitlit, esindades lisaks Milanile ka Juventust ja New York Cityt.