Premium liiga hooaja rekordpublik nägi Vapruse kindlat kaotust (vaata galeriid!) (7)

15. vooru viimases kohtumises püstitati Premium liiga senise hooaja publikurekord, aga 944-pealine publik midagi rõõmustavat ei näinud, sest kodumeeskond Pärnu Vaprus jäi alla Tallinna Kalevile 0:4.

Avapoolaja esimeses pooles oli Vapruse buss nii hästi värava ette pargitud, et Kalevil ei tekkinud mitte ühtegi head väravavõimalust.

26. minutil teenis Kalev aga üsna pehme penalti, kui Tõnis Vihmoja oma karistusalas Andreas Raudsepale käe külge pani. Hidetoshi Wakui paigutas penalti kindlalt üles nurka - 0:1.

Samal ajal sai Vaprus ühe ränga hoobi veel - keskkaitsja Magnus Villota ei suutnud mängu jätkata ja vahetati välja.

Poolaja lõpus oli paar šanssi Andre Järval, kes ei ulatanud esmalt napilt Ioan Jakovlevi tsenderduseni ja lõi seejärel seitsmelt meetrilt pöörde pealt üle värava.

Teise poolaja alguses jättis Järva realiseerimata eriti suurepärase võimaluse. Olukord algas Dmitri Kutsarevi valesöödust, misjärel sai palli Jakovlev, kes söötis kõrvale Järvale. Ründaja oli Richard Alandiga silmitsi ja mängis puurivahist mööda, kuid veeretas palli nii nõrgalt värava suunas, et Joosep Sarapuu jõudis joonele päästma.

65. minutil teenis Kalev veel ühe penalti, kui Rasmus Ilves niitis maha Takuya Matsunaga. Penalti realiseeris jällegi kindlalt Wakui. Kui esimese oli ta löönud enda poolt vaadates vasakule üles, siis nüüd suunas ta paremale alla - 0:2.

Lõpus võttis Vaprus suuremaid riske ja muutis formatsiooni. Kalevil tekkis arvukalt häid võimalusi, aga tihti mängiti värava ees olukorrad üle.

85. minutil jõudsid külalised kolmanda tabamuseni. Jakovlev andis söödu ja täna äärekaitses mänginud Artjom Artjunin saatis madala lähilöögi võrku. Lõppskoori vormistas Jakovlev ise, kellele andis karistusalas söödu vahetusest sekkunud Kevin Rääbis.

Vaprus, kelle ainsaks võimaluseks jäi Sarapuu ülelöök trahvilöögist tulnud tsenderdusest, jäi nüüd kuuepunktilise vahemaaga selgelt tabeli põhja. Kalev püüdis aga FC Kuressaare kinni.

Mängu parim - Ioan Jakovlev

Jakovlev tekitas vasakult äärelt kaaslastele palju väravavõimalusi. Lõpuks sai ta kirja nii resultatiivse söödu kui ka värava.