Roma robustne mäng maksis neile koha alagrupiturniiril (0)

Roma mängis korduskohtumises suurepärase võimaluse maha pääsemaks Meistrite liiga alagrupiturniirile, saades tänases mängus koguni kaks punast kaarti ja 0:3 kaotuse.

Avamäng Roma ja Porto vahel lõppes Portugalis võitlusliku 1:1 viigiga ning võis arvata, et korduskohtumises on Roma selge favoriit. Rooma olümpiastaadionil avas skoori külalisvõistkond, kui standardolukorrast suutis peaga palli võrku toimetada eelmises mängus omavärava löönud Felipe Monteiro.

Seis muutus itaallastele eriti keeruliseks mõned minutid enne avapoolaja lõppu, kui punase kaardi teenis Roma kapten Daniele De Rossi. Maxi Pereira saadud vigastuse tõttu mängule antud kuue lisaminutiga skoori tablool kumbki meeskond muuta ei suutnud.

Roma, kes vajas ühte väravat mängu lisaajale viimiseks, tegi enda edasipääsulootused teise poolaja algul peaaegu võimatuks, sest pärast Emersoni jõhkrat viga jäädi väljakule üheksa(!) mehega.

Veerand tundi enne kohtumise lõppu oli mäng otsustatud, sest vähemuses Roma hakkas võtma aina rohkem riske ja kaitsetöö jäi lohakusse. Porto teine ja kolmas värav kustutasid Roma viimased lootused, seega Benfica ja Sportingu kõrval näeb Meistrite liiga alagrupiturniiril ka kolmandat Portugali meeskonda, Portot.

Teistes täna toimunud korduskohtumistes kindlustasid edasipääsu Glasgow Celtic, Varssavi Legia, Monaco ja Razgradi Ludogorets.

Roma - Porto 0:3 (0:1), kahe mängu kokkuvõttes 1:4 edasi Porto
8. Felipe Monteiro, 73. Miguel Layun, 75. Jesus Corona

Eemaldamised: 39. Daniele De Rossi, 50. Emerson (mõlemad Roma)

90+1. pen. Fabinho.

Plzeni Viktoria - Ludogorets 2:2 (1:1), kahe mängu kokkuvõttes 2:4 edasi Ludogorets