Saaremaa jäi Saarte mängudel avamatšis napilt alla Shetlandile (0)

Gotlandil toimuvatel Saarte mängudel pidi Saaremaa meeskond tunnistama turniiri avakohtumises hokiskooriga mängus Shetlandi 5:4 paremust, kirjutab EJL-i kodulehekülg.

"Kui keegi küsiks skoori järgi, mis mängu me Shetlandiga mängisime, siis keegi ei usuks, kui ütleksin, et jalgpalli," märkis meeskonna treener Jan Važinski pärast kaotatud mängu.

Shetland läks kohtumist juba kolmandal minutil juhtima. Saarlased olid pärast seda kümmekond minutit pisut löödud ja otsiti oma mängu. Siis saadi aga vaikselt mängu sisse, tekkisid esimesed väravavõimalused ja Mario Pruul viigistas karistuslöögist mänguseisu.

Kaks minutit hiljem asusid šotlased nurgalöögi järel taas juhtima ja saarlased kaotasid juba sujuma hakanud mängus taas rütmi. Esimese poolajal viimased veerand tundi kuulusid aga taas saarlastele ja Sander Laht tõi tabloole poolajavileks seisu 2:2.

Teist poolaega alustasid Saaremaa mehed paremini, vallati rohkem palli ja Mario Stern viis eestlased juhtima 3:2. "Mitte kuskilt ei paistnud, et meil võiks selles mängus veel raskuseid tulla," tõdes treener. "Aga individuaalsed vead, ootamatud pallikaotused keskväljakul ja Shetland lõi kolm sisuliselt ühesugust väravat ja nad juhtisid 5:3."

Viimased veerand tundi kuulus mäng taas saarlastele ja Sander Viira lõi nurgalöögist lõppseisuks 4:5. Võimalusi viigistamiseks oli veel, korra tegi fantastilise tõrje vastaste väravavaht ja pall jäi joonelt sisse lükkamata.

Esmaspäeval kohtutakse Ahvenamaaga, kes mängis avakohtumises 1:1 viiki Guernseyga.