Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse (0)

Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.

Igipõliste rivaalide vahelisest mängust kujunes juba avapoolajal tõeline treenerite vaheline taktikaheitlus. Joachim Löw suutis "teemandipressiga" Itaalia ründemängu ning turniiri alguses praktiliselt ideaalselt toiminud kontrarünnakud sisuliselt täielikult nuleerida, kuid samas püsisid ka Antonio Conte hoolealused tublilt kaitses. Esimesed korralikud võimalused tekkisid alles poolaja lõpus. Esmalt lõi Mario Gomez peaga palli napilt üle, seejärel ei saanud kerge ping-pongi järel Müller pallile heast positsioonist korralikult pihta ning kohe kiirrünnakul oli Itaalial hiilgav võimalus hoopis ise juhtima asuda.

Teiseks poolajaks suutis Saksamaa viimasel kolmandikul teravust juurde kruttida. Kui Mülleri löögi suutis Alessandro Florenzi joone pealt kannaga (!) tõrjuda, siis teenitud juhtvärav tuli maailmameistritele 65. minutil - Mario Gomez andis küljejoone juures kauni söödu Jonas Hectorile, kes omakorda jätkas palli värava alla, kus Mesut Özil oli õigel positsioonil olemas ning lükkas palli Buffonist mööda.

Mõni minut hiljem tegi veel Buffon turniiri ühe parima tõrje Gomeze kannalöögi vastu ning teisel väljakupoolel raiskas hea võimaluse Graziano Pelle. Mängu lisaajale viimiseks vajasid saapamaa pallurid abi hoopis sakslastelt endilt. Jerome Boateng otsustas nurgalöögi ajal mingil põhjusel käed enda kohale üles tõsta, pall tabas keskkaitsja kätt ning igati õigesti määratud penalti realiseeris külmavereliselt Juventuse kaitse tugitala Leonardo Bonucci. Normaalaja lõpu eel läks Mattia De Sciglio kauglöök napilt mööda ning lisaaeg oli tõsiasi.

Lisaajal jätkas Saksamaa selgelt domineerimist, kuid midagi peale üksikute poolvõimaluste kumbki meeskond luua ei suutnud ning kolmandat korda sel EM-il pidi edasipääseja selguma penaltitega. Kui kahes eelnevas penaltiseerias oli mängusaatuse otsustanud üks eksitud löök, siis täna eksiti kahe meeskonna peale kokku koguni seitsme penaltiga. Otsustavaks kujunenud penaltiga eksis Manchester Unitedi äärekaitsja Matteo Darmian ning Jonas Hector järgnevat löögi enam Buffon tõrjuda ei suutnud.

Seitsmendal juunil toimuva poolfinaali teine osaline selgub Prantsusmaa ja Islandi vahelisest mängust. Saksamaa peab seal kaartide tõttu hakkama saama ilma Mats Hummelsi ning tõenäoliselt ka vigastada saanud Sami Khedirata

Saksamaa - Itaalia  1:1 (0:0, 1:1, 1:1)
65. Özil - 78. pen. Bonucci

Hoiatused: 56. Sturaro, 57. De Sciglio, 59. Parolo, 90. Hummels, 90+1. Pelle, 103. Giaccherini,112. Schweinsteiger
Peakohtunik: Viktor Kassai

Saksamaa: Neuer; Hector, Hummels, Boateng, Höwedes; Özil, Kroos, Khedira (15. Schweinsteiger), Kimmich; Gomez (72. Draxler), Müller.
Varus: Leno, Mustafi, Schweinsteiger, Schurrle, Podolski, Draxler, Can, Weigl, Tah, Gotze, Sane, ter Stegen.

Itaalia: Buffon; Chiellini, Bonucci (120+1. Zaza), Barzagli; De Sciglio, Giaccherini, Parolo, Sturaro, Florenzi (86. Darmian); Eder (108. Insigne), Pelle.
Varus: Sirigu, Darmian, Ogbonna, Candreva, Zaza, Immobile, De Rossi, Insigne, Bernardeschi, El Shaarawy, Marchetti.