Serie A renessanss või samm tagasi ehk Ronaldoga seotud suured küsimused (1)

Viimase umbes 15 aasta jooksul allakäigutrepil olnud Itaalia jalgpall on uueks liigahooajaks sattunud omamoodi teelahkmele - kas Cristiano Ronaldo hiigelost Juventuse poolt annab hoogu juurde vaikselt tärganud Serie A renessansile või on sel hoopis vastupidine efekt?

Viiekordse maailma parima jalgpalluri, lugematute rekordite omaniku ja nii Manchester Unitedi kui Real Madridi absoluutse ikooni Cristiano Ronaldo "vaid" 100-miljoniline üleminek Itaaliasse kannab endas esmalt loomulikult hindamatut väärtust sportlikus võtmes - 33-aastasena on Ronaldo füüsilised näitajad endiselt varajastes 20ndates oleva jalgpalluri omad ja selle iseloomustamiseks on tal ette näidata eelmise hooaja 44 väravat ja pikast klubihooajast hoolimata oivaline MM.

Aga ehk on Itaalia jalgpalli jaoks tervikuna Fiati-töötajate kiuste toimunud üleminek tähtsamgi oma sümboolse mõõtme poolest. Kui "vana" Ronaldo otsustas 1997. aasta juulikuus pärast ühte hooaega Barcelonas liikuda Interisse, siis tsementeeris see Serie A staatust unistuste liigana ja spordiala suurimate staaride ihaldatuimate peatuspaigana. Serie A oli liiga, kust vahemikus 1983-1998 tuli 12 Meistrite liiga finalisti ja kust käisid mängijakarjääri jooksul läbi kõik ajavahemikus 1980-2007 Ballon d'Ori võitnud mängumehed peale Igor Belanovi ning Michael Oweni.

Serie A hääbumine oli aeglane, kuid see-eest valus. Vahemikus 1990ndatest kuni 00ndate keskpaigani Itaalia vutti valitsenud ja Euroopas tegusid teinud "seitsmest õest" (Juventus, Milan, Inter, Roma, Lazio, Fiorentina, Parma) jäid enamus kas jätkusuutmatu majandusmudeli poolt põhjustatud pankroti või siis 2006. aastal maailma raputanud Calciopoli skandaali küüsi.

Tippude hääbumine mõjus laastavalt kogu Itaalia klubijalgpallile. Tribüünid tühjenesid,  noortetöö oli laokile jäänud, infrastruktuur ei pidanud ajahambale vastu ning telerahade toel kõrgustesse tõusnud teiste suurliigade palganumbritega itaallased konkureerida ei suutnud.

Tulemuseks oli nii klubide kui koondise tulemuste langus. Alates Calciopolist on Itaaliasse läinud vaid kaks Meistrite liiga tiitlit - ühe tõi suuresti vana rasva pealt ära Milan, teise Jose Mourinho tüürimisel Inter. Mõneks ajaks jäädi ilma isegi neljandast Meistrite liiga kohast. Koondis pole aga pärast 2006. aasta võidukat turniiri MM-idel kordagi alagrupist kaugemale jõudnud.

Kas ja kes purustab Juventuse monopoli?

Viimastel aastatel tärganud renessanss on tugevama vundamendi saanud sealt, kus Serie A allakäik kõige silmatorkavamalt avaldus - ühelt poolt 2006. aastal Serie B-sse kukutatud Juventuse pealt ning hiljuti Parma näol, kelle tegudest saab põgusalt lugeda allpool.

Calciopolist suurima kolaka saanud Juventus on põhjast auga välja tulnud, ehitanud ühena vähestest Serie A klubidest endale modernse staadioni, täitnud selle enamikes mängudes pea sajaprotsendiliselt publikuga, käitunud üleminekuturul intelligentselt ja struktureerinud loogiliselt klubi köögipoole. Konkurendid ei ole jõudnud sammu pidada ning  seitse järjestikust Scudettot  ja kaks Meistrite liiga finaali on Juventuse edu sportlikuks tunnistuseks.

Nii mõnigi "seitsmest õest" on aga viimastel aastatel pead tõstnud ja on tekkinud õigustatult ootus, et Serie A võib oma  kunagisele staatusele lähedale tõusta. Eelmisel hooajal oli tiitel mingil hetkel sisuliselt Napoli haarata, kuid lõpuks võttis Juventus siiski oma. Viimase vooru viimaste minutiteni käis ka pingeline heitlus viimase Meistrite liiga koha nimel.

Siiski jääb püsima küsimus, kas Ronaldo megaost suurendab seniseid jõuvahekordasid Juventuse ja konkurentide vahel või hoopis edendab liiga üldist taset ... Arvamused selles osas lahknevad. Näiteks arvas värvikas ründaja Antonio Cassano, et Juventus võib liiga võitja olla juba veebruariks: "Juventus on teistest kolm või neli aastat ees. Nad on programmeeritud täiesti teistmoodi kui kõik teised - tänu nende ideedele, otsustele ja tulule."

See-eest pikast uinakust vaikselt ärkava Milani peatreeneri Gennaro Gattuso sõnul parandab portugallase tulek Itaalia jalgpalli üldist taset. "Arvan, et pärast igasuguseid probleeme Itaalia jalgpallis oli see meie jaoks suurepärane üleminek."

Mis nägu on Milano satsid ja kuidas täidab Ancelotti Sarri saapad?

Loomulikult ei maga ka konkurendid, kellest mitmed on läbimas põhjalikke muutusi klubi ladvikus. Ronaldo ülemineku laineharjal tegi Juventusega pealtnäha soodsa diili Milan, kes sai Juventusest endale Gonzalo Higuaini näol end Itaalias enam kui tõestanud väravamasina ja andeka keskkaitsja Mattia Caldara. Vastupidises suunas liikus aastase vaheaja järel Juventusesse naasnud Leonardo Bonucci, kes aitab natukenegi tasakaalustada Vana Daami eakat kaitseliini. 

Juventuse eelmise hooaja suurima konkurendi Napoli suvi on juurde andnud rohkelt küsimusi, millele vastuse andmine on ääretult keeruline. Jalgpallifänne vaimustanud "sarrismo" on kolinud Inglismaale ja asemele tuli Carlo Ancelotti, keda CV puhul võiks pidada jackpoti-vääriliseks valikuks, kuid kelle viimane periood Müncheni Bayerniga pani veidike kahtlema tema võimekuses moodsa jalgpalliga taas kohaneda. Skepsist lisab ka tõik, et koos Sarriga läks Chelseasse Napoli mängumasina mootor Jorginho. Üleminekuturul on meeskonda täiendatud peamiselt vaid Serie A tabeli alumise poole meeskondadest tulnud meestega.

Kuueaastast Meistrite liiga pausi lõpetav Milano Inter oli veel detsembris enne suurt mõõna tiitlikonkurentsis, aga pidi lõpuks õnnelik olema, et suudeti päästa koht esinelikus. Luciano Spalletti on oma teiseks hooajaks San Sirol suutnud tuumiku säilitada ja täiendanud seda veel mitmete põnevate nimedega. Seega teatavat põhjust optimismiks jagub.

Calciopoli-järgsel kümnendil "seitsmest õest" kõige stabiilsemalt esinenud Roma sai keskpärasest liigahooajast hoolimata tugeva emotsionaalse süsti vägeva Meistrite liiga hooaja toel. Senisest tuumikust on loobutud vaid Alissonist ja Radja Nainggolanist, kuid ka uued mehed on sellised, kellega võiks tegusid teha.

Viimati kümme aastat tagasi Meistrite liiga alagrupiturniiri külastanud Lazio oli viimasel hooajal tõotatud maale pääsemisele ülilähedal, kuid kurioossel kombel jäädi siiski sealt eemale. Viimasel kahel hooajal Serie A väravavõrgud ribadeks peksnud Ciro Immobile ning klubi legendi ja Itaalia uue põlvkonna ühe potentsiaalikama treeneri Simone Inzaghi vedamisel on neis igatahes materjali ka järgmise sammu tegemiseks.

Viis pidepunkti:

  • Kui eelmine Serie A hooaeg oli esimene pärast 1992. aastat ilma Francesco Tottita, siis seekordne on esimene pärast 1995. aastat ilma Gianluigi Buffonita. Veel Serie A kuldajastul maailma kalleimaks väravavahiks kerkinud Buffon ei lõpetanud küll mängijakarjääri ning jahib kodusest auhinnakapist puudu olevat Meistrite liiga võitjamedalit PSG särgis.
  • Kõrgliigas saab Frosinone ja Empoli kõrval taas näha Buffoni kasvatajaklubit Parmat. Pankroti tõttu 2015. aastal tugevuselt neljandasse liigasse kukutatud 1990ndate vutihiiu viimastest aastatest saab lähemalt lugeda siit. Suvi ei ole siiski nende jaoks meelakkumine olnud. Nii Serie A-s kui neljandas liigas klubi kapteniks olnud Alessandro Lucarelli otsustas pärast mullust Serie B hooaega putsad varna riputada. Klubi ennast on aga tabanud kokkuleppeskandaal, kuid miinuspunktide asemel pääsesid nad siiski vaid trahviga. Tulemuste osas meeskonnale helget hooaega ei ennustata ja liigasse püsima jäämine vajab tõenäoliselt veel ühte imet. Ebakindlust sisendas ka põrumine karikasarjas.
  • Platsivälistel põhjustel on  tegus suvi olnud ka endiselt kunagist hiilgust taastada jahtival Milanil. Vähkkasvajast on hiinlastest omanike näol lahti saadud ja finantsilist tulekahju tuli kustutama Elliot Management. Sportlikes aspektides hakkavat niite tõmbama Leonardo ja Paolo Maldini.
  • Kui Simone Inzaghi on Lazio lootsina kiiduväärset tööd teinud, siis uue võimaluse kõrgliigas saab ka tema vend Filippo Inzaghi. Legendaarne rünnakute lõpetaja ei suutnud Veneziat kõrgliigasse aidata, kuid endisele Milani lootsile pakkus tööd Serie A mullune 15. meeskond Bologna.
  • Sarnaselt ülejäänud Itaalia ühiskonnale on ka jalgpall Lõuna-Itaalias vähemalt kõrgliiga tasemel täielikult mandunud. Mullu aitas pilti ilusamaks muuta Crotone, kuid nende relegeerumise järel on mandri-Itaalia kõrgliiga klubidest Roomast lõuna pool paiknemas üksnes Napoli ja kaheaastase vaheaja järel kõrgliigasse tõusnud Frosinone. 

Hooaja avavoor:

18.08. kell 19.00 Chievo Verona - Juventus
18.08. kell 21.30 Lazio - Napoli
19.08. kell 19.00 Torino - Roma
19.08. kell 21.30 Bologna - SPAL
19.08. kell 21.30 Empoli - Cagliari
19.08. kell 21.30 Parma - Udinese
19.08. kell 21.30 Sassuolo - Inter
20.08. kell 21.30 Atalanta - Frosinone

Milan - Genoa ning Sampdoria - Fiorentina mängud on Genoa sillatragöödia tõttu edasi lükatud.

Meeskonnad:

Atalanta

Peatreener: Gean Piero Gasperini
Eelmisel hooajal: 7. koht
Üleminekud:

Sisse: Davide Bettella (Inter), Bryan Cristante (Benfica), Marco Tumminello (Roma), Marco Carraro (Inter), Pierluigi Gollini (Aston Villa), Arkadiusz Reca (Wisla Plock), Matteo Salvi (Pisa), Simone Emmanuello (Juventus).
Välja: Jasmin Kurtic (SPAL), Alberto Paloschi (SPAL), Akos Kecskes (Lugano).

Bologna

Peatreener: Filippo Inzaghi
Eelmisel hooajal: 15. koht 
Üleminekud:

Sisse: Diego Falcinelli (Sassuolo), Lukasz Skorupski (Roma), Federico Santander (Copenhagen), Mattias Svanberg (Malmö), Mitchell Dijks (Ajax), Danilo (Udinese),
Välja: Simone Verdi (Napoli), Federico Di Francesco (Sassuolo), Adam Masina (Watford), Antonio Mirante (Roma), Deian Boldor (Verona Hellas), Vasilios Torosidis.

Cagliari

Peatreener: Rolando Maran
Eelmisel hooajal: 16. koht
Üleminekud:

Sisse: Leonardo Pavoletti (Napoli), Lucas Castro (Chievo Verona), Darijo Srna (Donetski Šahtar).
Välja: Bartosz Salamon (SPAL), Luka Krajnc (Frosinone), Federico Melchiorri (Perugia).

Chievo Verona

Peatreener: Lorenzo D'Anna
Eelmisel hooajal: 13. koht
Üleminekud:

Sisse: Nenad Tomovi (Fiorentina), Mariusz Stepinski (Nantes), Emanuele Giaccherini (Napoli), Filip Djordjevic (Lazio), Joel Obi (Torino), Adrian Semper (Zagrebi Dinamo - laen), Federico Barba (Sporting Gijon).
Välja: Lucas Castro (Cagliari), Samuel Bastien (Standard Liege), Bostjan Cesar.

Empoli

Peatreener: Aurelio Andreazzoli
Eelmisel hooajal: 1. koht (Serie B)
Üleminekud:

Sisse: Antonino La Gumina (Palermo), Samuel Mraz (MSK Zilina), Jacob Rasmussen (Rosenborg), Michal Marcjanik (Arka Gdynia), Massimiliano Benucci (Arezzo), Luca Antonelli (Milan).
Välja: Riccardo Saponara (Fiorentina), Alfredo Donnarumma (Brescia), Vincent Laurini (Fiorentina).

Fiorentina

Peatreener: Stefano Piolo
Eelmisel hooajal: 8. koht
Üleminekud:

Sisse: German Pezzella (Real Betis), Riccardo Saponara (Empoli), Alban Lafont (Toulouse), David Hancko (MSK Zilina), Federico Ceccherini (Crotone), Cristiano Biraghi (Pescara), Vincent Laurini (Empoli), Dusan Vlahovic (Partizan), Edimilson Fernandes (West Ham, laen).
Välja: Khouma Babacar (Sassuolo), Bruno Gaspar (Sporting), Nenad Tomovic (Chievo), Ante Rebic (Eintracht Frankfurt), Marco Berardi, Milan Badelj (Lazio), Carlos Sanchez (West Ham).

Frosinone

Peatreener: Moreno Longo
Eelmisel hooajal: 3. koht (Serie B)
Üleminekud:

Sisse: Andrea Beghetto (Genoa), Francesco Bardi (Inter), Luka Krajnc (Cagliari), Cristian Molinaro (Torino), Bartosz Salamon, (SPAL, laen), Rai Vloet (Chiasso, laen), Joel Campbell (Arsenal), Francesco Zampano (Pescara).
Välja: Massimo Zappino, Alessandro Frara, Moussa Kone (Erzurumspor).

Genoa

Peatreener: Davide Ballardini
Eelmisel hooajal: 12. koht
Üleminekud:

Sisse:  Gianluca Lapadula (Milan), Christian Kouame (Cittadella), Krzysztof Piatek (Cracovia Krakow), Sandro (Benevento), Ervin Zukanovic (Roma), Federico Marchetti (Lazio), Koray Gunter (Galatasaray), Domenico Criscito (Zenit), Ivan Lakicevic (Vojvodina), Romulo (Hellas Verona), Andrea Favilli (Juventus, laen).
Välja: Mattia Perin (Juventus), Armando Izzo (Torino), Andrea Beghetto (Frosinone), David Milinkovic (Hull City), Miguel Veloso, Giuseppe Rossi.

Inter

Peatreener: Luciano Spalletti
Eelmisel hooajal: 4. koht
Üleminekud:

Sisse: Radja Nainggolan (Roma), Lautaro Martinez (Racing), Federico Dimarco (Sion), Stefan de Vrij (Lazio), Kwadwo Asamoah (Juventus), Sime Vrsaljko (Atletico Madrid, laen), Keita Balde (Monaco, laen).
Välja: Geoffrey Kondogbia (Valencia), Davide Santon (Roma), Eder (JS Suning), Jens Odgaard (Sassuolo), Nicolo Zaniolo (Roma), Yuto Nagatomo (Galatasaray).

Juventus 

Peatreener: Massimiliano Allegri
Eelmisel hooajal: 1. koht
Üleminekud:

Sisse: Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Joao Cancelo (Valencia), Mattia Perin (Genoa), Emre Can (Liverpool), Leonardo Bonucci (Milan), Idrissa Toure (Werder Bremen, laen).
Välja: Tomas Rincon (Torino), Kwadwo Asamoah (Inter), Gianluigi Buffon (PSG), Mattia Caldara (Milan), Gonzalo Higuain (Milan, laen), Stefano Stauro (Sporting, laen), Rolando Mandragora (Udinese), Claudio Marchisio.

Lazio

Peatreener: Simone Inzaghi
Eelmisel hooajal: 5. koht
Üleminekud:

Sisse: Francesco Acerbi (Sassuolo), Valon Berisha (RB Salzburg), Riza Durmisi (Real Betis), Mattia Sprocati (Salernitana), Silvio Proto (Olympiacos), Milan Badelj (Fiorentina).
Välja: Felipe Anderson (West Ham) , Federico Marchetti (Genoa), Stefan de Vrij (Inter), Filip Djordjevic (Chievo Verona), Franjo Prce (Omonia Nicosia).

Milan 

Peatreener: Gennaro Gattuso
Eelmisel hooajal: 6. koht 
Üleminekud:

Sisse: Nikola Kalinic (Fiorentina), Ivan Strinic (Sampdoria), Pepe Reina (Napoli), Alen Halilovic (Hamburg), Gonzalo Higuain (Juventus, laen), Mattia Caldara (Juventus), Tiemoue Bakayoko (Chelsea, laen).
Välja: M'Baye Niang (Torino), Gianluca Lapadula (Genoa), Leonardo Bonucci (Juventus), Andre Silva (Sevilla, laen), Luca Antonelli (Empoli), Nikola Kalinic (Atletico Madrid), Manuel Locatelli (Sassuolo, laen).

Napoli

Peatreener: Carlo Ancelotti
Eelmisel hooajal: 2. koht
Üleminekud:

Sisse: Fabian Ruiz (Real Betis), Simone Verdi (Bologna), Alex Meret (Udinese), Orestis Karnezis (Udinese), Amin Younes (Ajax), Amato Ciciretti (Benevento). 
Välja: Jorginho (Chelsea), Duvan Zapata (Sampdoria), Pepe Reina (AC Milan), Christian Maggio (Benevento), Emanuele Giaccherini (Chievo Verona), Roberto Inglese (Parma, laen).

Parma

Peatreener: Roberto D'Aversa
Eelmisel hooajal: 2. koht (Serie B)
Üleminekud:

Sisse: Jacopo Dezi (Napoli), Fabio Ceravolo (Benevento), Leo Stulac (Venezia), Riccardo Gagliolo (Carpi), Bruno Alves (Rangers), Massimo Gobbi (Chievo Verona), Luca Rigoni (Genoa), Roberto Inglese (Napoli, laen), Alberto Grassi (Napoli, laen).
Välja: Pasquale Mazzocchi (Perugia), Alessandro Lucarelli.

Roma

Peatreener: Eusebio Di Francesco
Eelmisel hooajal: 3. koht
Üleminekud:

Sisse: Javier Pastore (PSG), Justin Kluivert (Ajax), Gregoire Defrel (Sassuolo), Davide Santon (Inter), Patrik Schick (Sampdoria), William Bianda (Lens), Ante Coric (Zagrebi Dinamo), Nicolo Zaniolo (Inter), Antonio Mirante (Bologna), Daniel Fuzato (Palmeiras), Ivan Marcano (Porto), Robin Olsen (Copenhagen), Steven Nzonzi (Sevilla).
Välja: Radja Nainggolan (Inter), Lukasz Skorupski (Bologna), Juan Iturbe (Tijuana), Marco Tumminello (Atalanta), Ervin Zukanovic (Genoa), Bogdan Lobont.

Sampdoria

Peatreener: Marco Giampaolo
Eelmisel hooajal: 10. koht
Üleminekud:

Sisse: Duvan Zapata (Napoli), Omar Colley (Genk), Daouda Peeters (Club Brugge), Ronado Viera (Leeds), Gregoire Defrel (Roma, laen), Albin Ekdal (Hamburg).
Välja: Lucas Torreira (Arsenal), Patrik Schick (Roma), Emiliano Viviano (Sporting), Ante Budimir (Crotone), Ivan Strinic (AC Milan), Filip Djuricic (Sassuolo), Ricardo Alvarez (Atlas).

Sassuolo

Peatreener: Roberto De Zerbi
Eelmisel hooajal: 11. koht
Üleminekud:

Sisse: Federico Di Francesco (Bologna), Khouma Babacar (Fiorentina), Jens Odgaard (Inter), Mehdi Bourabia (Konyaspor), Kevin-Prince Boateng ( Frankfurti Eintracht), Filip Djuricic (Sampdoria), Jeremie Boga (Chelsea), Manuel Locatelli (Milan, laen), Marlon (Barcelona).
Välja: Gregoire Defrel (Roma), Francesco Acerbi (Lazio), Diego Falcinelli (Bologna), Pietro Iemmello (Benevento), Luca Antei (Benevento).

SPAL

Peatreener: Leonardo Semplici
Eelmisel hooajal: 17. koht
Üleminekud:

Sisse: Jasmin Kurtic (Atalanta), Alberto Paloschi (Atalanta), Federico Viviani (Verona Hellas), Bartosz Salamon (Cagliari), Alfred Gomis (Torino), Salvatore Esposito (Inter), Ricardo Farcas (Ajax), Mirko Valdifiori (Torino), Kevin Bonifazi (Torino).
Välja: Marco Borriello, Bartosz Salamon (Frosinone, laen), Michele Cremonesi (Perugia, laen).

Torino

Peatreener: Walter Mazzarri
Eelmisel hooajal: 9. koht
Üleminekud:

Sisse: Soualiho Meite (Monaco), M'Baye Niang (AC Milan), Armando Izzo (Genoa), Tomas Rincon (Juventus), Bremer (Atletico Mineiro), Nicolas N'Koulou (Lyon), Ola Aina (Chelsea, laen), Koffi Djidji (Nantes, laen).
Välja: Antonio Barreca (Monaco), Alfred Gomis (SPAL), Cristian Molinaro (Frosinone), Nicolas Burdisso, Joel Obi (Chievo Verona), Mirko Valdifiori (SPAL), Kevin Bonifazi (SPAL).

Udinese

Peatreener: Julio Velazquez
Eelmisel hooajal: 14. koht
Üleminekud:

Sisse: Ignacio Pussetto (Huracan), Felipe Vizeu (Flamengo), Juan Musso (Racing Club), Darwin Machis (Granada), Rolando Mandragora (Juventus).
Välja: Alex Meret (Napoli), Silvan Widmer (Basel), Orestis Karnezis (Napoli), Danilo (Bologna).

Üleminekud on sisestatud 16. augusti 2018 seisuga. Märgitud on vaid olulisemad liikumised.

Eelvaate autori ennustus:

1. Juventus
2. Napoli
3. Milan
4. Roma
5. Inter
6. Lazio
7. Fiorentina
8. Atalanta
9. Torino
10. Sampdoria
11. Genoa
12. Sassuolo
13. Udinese
14. Bologna
15. Cagliari
16. Bologna
17. Chievo
18. SPAL
19. Parma
20. Frosinone

Kommentaarid

Hmm   •  
See uudis tehti vist enne Klavani uudist, aga nüüd võiks selle ikka tagantjärgi ära muuta/lisada, et Klavan Cagliaris :)

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
PREMIUM LIIGA
VIGASTATUD KAPTEN
Põlveoperatsioonil käinud Mätas väljakule naasmisest: võiks ju sihtida suvel Tamme staadionit, aga eks näis
NARVA RAPUTUS
HARULDANE VÕIMALUS
Dubais testimisel viibiv Harju kindamees: Ronaldo klubi vastu mängimine oli hindamatu kogemus
VÄRSKED ARENGUD
INTERI KANGELANE
See teine Inzaghi, kelle jaoks kõik tuli loomulikult. Isegi Itaalia meistritiitel!
MITMESUGUST PREMIUM LIIGAST
HÄÄLED TASKUST
Pikk ette (ja ise järele) | Pole põhjust muretsemiseks: eelmine hooaeg on tagasi!
JALKAJUTUD SUURELT SAARELT
OTSUSED
Videokohtunik | Kogu tõde karikaderbist! Pärnus pingutati käepenaltiga üle
ELUST KESET KANALEID
Eesti väravavaht elust kanalite linnas: elu pikimad jalutuskäigud, ootamatud võimalused ja vanema venna mõjutused
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
8
7
1
0
26:3
22
2.
Paide Linnameeskond
8
5
0
3
15:9
15
3.
Nõmme Kalju FC
7
4
2
1
16:9
14
4.
Tallinna FC Flora
8
3
3
2
15:13
12
5.
Tartu JK Tammeka
7
3
2
2
10:5
11
6.
FC Kuressaare
7
3
0
4
13:19
9
7.
JK Tallinna Kalev
8
2
3
3
11:13
9
8.
JK Narva Trans
7
1
1
5
7:25
4
9.
FC Nõmme United
7
1
1
5
3:12
4
10.
Pärnu JK Vaprus
7
1
1
5
7:15
4
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID