Sõna sõna vastu: kas Infoneti tegevjuht lõi Flora fänne? (51)

Flora esifänn Brandon Paimal ja Infoneti tegevjuht Aleksandr Altosar. Foto: Brit Maria Tael

Eile õhtul toimunud Premium liiga suurmäng Infoneti ja Flora vahel küttis kirgi platsil, aga eelkõige fännisektoris, kus mängu lõpus nii suureks löömaks läks, mis Flora fännid kella kolmeni öösel erakorralise meditsiini osakonnas (EMO-s) hoidis.

Kahe leeri versioonid kattuvad nii palju, et mõlema kinnitusel sai kõik alguse sellest, et üks Flora fänn kohtumise lõpus platsile jooksis. Flora president Pelle Pohlak viibis küll staadionil, aga sai kaklusest teada alles mängu järel Infoneti spordidirektori Dmitri Skiperski käest.

"Pärast läksin Flora fännidega rääkima ja nad ütlesid, et kolmanda värava järel tungiti nende fännitribüünile, kus kaklus eskaleerus. Kuna mäng oli ikkagi tähtis, siis ma arvan, et fänni platsile jooksmine võis mõjuda provokatsioonina. Tänu sellele see eskaleerus," ütles Pohlak.

Kakluse keskmesse sattus ka Infoneti tegevjuht Aleksandr Altosar. "Pärast seda, kui nägin, et suur osa Flora fänne hakkas kaitsma väljakule jooksnud isikut ja kaks turvameest oleks võinud kannatada saada, jooksin kohta, kus konflikt aset leidis. Püüdsin olukorda rahustada, et asi ei kasvaks kakluseks. Ma ei ole politseinik ega meditsiinitöötaja, kuid võin kinnitada, et suur osa Flora fännidest olid tugevas joobeastmes," rääkis Altosar Soccernt.ee-le.

REKLAAM

Ta jätkas: "Agressiooni oli väga palju. Minu palvele rahuneda ja viia staadionilt minema inimene, kes väljakule jooksis, vastas Flora fänniliikumise juht, et oleme impotentne meeskond ja ärgu me isegi söandagu järgmisel aastal A. Le Coq Arenale tulla. Vastasel juhul ootavat meid karm arvete klaarimine. Sel hetkel tulid minu tagant kaks Infoneti fänni ning koheselt lendasid Flora poolelt jooke täis topsid meie fännidesse. Pea kogu osa lendas mulle pihta. Võin tunnistada ja kinnitada, et vastuseks lõi üks Infoneti fänn esimesena Flora fänni. Pärast seda algas kaklus, millest eemaldusin, kuna juhtkonna liikmena ei suutnud ma takistada purjus inimeste agressiooni mõlemalt poolelt," rääkis Altosar Soccernet.ee-le.

Foto: Brit Maria Tael

Selle lükkasid Flora fännid aga ümber. "Fotodelt tuvastasin kolm nägu, kellelt mina löögi sain ja nende hulgas oli ka Altosar. Saime täiesti ootamatult 15-20 tüübi käest selja tagant. Mingit provokatsiooni ja eelnevat konflikti polnud. Viga said ka naised ja lapsed, valimatult lahmiti. Hiljem sain tribüünide taga veel kolmelt mehelt jalgade ja kätega," rääkis anonüümseks jääda soovinud Flora fänn, kelle nimi on toimetusele teada.

Ka Pohlak kinnitas, et korralik löömine toimus: "Minule teadaolevalt olid neli Flora fänni kella kolmeni öösel EMO-s ehk midagi suuremat seal ikkagi pidi olema."

Seda, et Infoneti kolimine A. Le Coq Arenale fännileeride rivaalitsemisse veelgi tulisemaks kütab, Flora president ei usu. "Kuigi fännide seas on see kirgi kütnud, siis ma vaataks pigem niipidi, et kodumängud on niikuinii erineval ajal. Omavahelisi mänge on suurel staadionil lihtsam korraldada ja nii tagada ka turvalisust. Võib-olla oli Infoneti poolelt eile turvarisk veidi alahinnatud. Seda oleks saanud vältida."

Turvameeste tööd puudutas ka Altosar: "Politsei tuli kohale ja lahutas mõlemad pooled väga kiiresti. Turvameeste viga oli see, et nad püüdsid kaua reguleerida konflikti rahumeelselt. Paljudele turvamehe märkustele, mis puudutasid alkohoolseid jooke tribüünidel, vastas Flora fänn, et kõik on tema kontrolli all ja vastutab kõigi eest. Ilmselt ei saanud ta oma lubadustega hakkama ja ei suutnud peatada väljakule jooksnud inimest, millele järgnevalt oli juba raske midagi ette võtta. Väga kahju, et säärase hea mängu puhul leidub inimesi, kes ei tule meeskonnale kaasa elama, vaid midagi halba korraldama ja ennast täis jooma."

Alaliidu infojuht ja distsiplinaarkomisjoni liige Mihkel Uiboleht ütles Soccernet.ee-le, et algatatakse distsiplinaarmenetlus: "Oleme teadlikud, et FCI - Flora mängu lõpus leidis tribüünil ja selle ees aset intsident, kuhu pidi sekkuma turvateenistus ja kohal käis ka politsei. Algatame distsplinaarmenetluse, millega teeme selgeks, mis ja kuidas juhtus. Selleks küsime selgituse nii mängu korraldusjuhilt, turvateenistuselt, mõlemalt klubilt ja teistelt. Üle vaatame ka nii pildi- kui ka videomaterjali."

SEOTUD LOOD
51 kommentaari

REGISTREERITUD (6)
ANONÜÜMNE (45)

S a s s   •  
essa
kesa   •  
Toome Sillamäe mängud ka Lillekülla.....
sosku   •  
/-/"Fotodelt tuvastasin kolm nägu...."/-/
Kus neid fotosid näha saaks?
Toivo Nellis   •  
Kas kellegi arvates on Kadrioru staadion mingi peldik, kus need vandid võiksid laiata, see on ju meie spordi pühamu.
SunWolf   •  
Miks need impod üldse Lasnamäelt minema kipuvad? Praegune asukoht on neile täiega savisaarlikult 'košer'.
SunWolf   •  
Miks need impod üldse Lasnamäelt minema kipuvad? Praegune asukoht on neile täiega savisaarlikult 'košer'.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
TRANSI KORD
Transi ootab Bosnias ees filmi vääriline võimatu missioon
FLORA MEISTRITE LIIGA TEEKOND SAI LÄBI
SUUR DIIL
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Kalju
18
13
5
0
68:21
44
2.
Flora
18
13
3
2
57:15
42
3.
Levadia
18
12
5
1
58:13
41
4.
Trans
18
10
5
3
45:22
35
5.
Tammeka
18
6
4
8
27:30
22
6.
Paide LM
18
5
5
8
30:38
20
7.
T. Kalev
18
4
2
12
24:33
14
8.
Kuressaare
18
4
2
12
18:56
14
9.
Tulevik
18
3
3
12
11:57
12
10.
Vaprus
18
1
4
13
15:68
7
Daniil Ratnikov liitus Voltaga
MADALAMAD LIIGAD
Daniil Ratnikov liitus Voltaga (3)