Suursaar tüüris Kuressaare võidule (statistika ja galerii!) (0)

Foto: Jana Pipar / EJLEsiliiga 14. vooru kohtumises asus koduväljakul mänginud Tallinna Kalev Martin Naggeli tabamusest kohtumist juhtima, ent teisel poolajal kahel korral värava sepistanud Maarek Suursaar viis võidupunktid Kuressaarele ning aitas klubil vastastest mööduda, tõustes 3. kohale.

Poolaja esimesel poolel paistis terava tegutsemisega silma külaliste ründaja Suursaar, kes paari hea eeltööga tekitas meeskonnakaaslastele soodsa momendi, kuid neist miskit üleliia märkimisväärset siiski ei tekkinud. 13. minutil läks Kuressaare kornerist pall pikaks, paremal äärel saadi mänguvahendile jaole ja pandi pikk tsenderdus teele, mille järel pall latis maandus. Jätkuolukorras said juba võõrustajad jaole.

Kümne minuti järel anti Kalevi rünnakul keskväljalt õigeaegne sööt Silver Alex Kelderile, kes pääses Enri Nurmikuga silmitsi. Pall võttis huvitava põrke, andes ründajale selge eelise, ent järgnenud löök ebaõnnestus ning Kuressaare puurilukk püüdis probleemideta. Ei tulnud kaua oodata, kui Kelder end taas vastaste väravavahiga silmitsi leidis, ent olukorras mängiti üle ja söödu järel sai jaole külaliste keskkaitsja.

30. minutil võttis väljakuperemeeste mängija karistuslöögi järel palli karistusalas omaks ning andis edasi markeerimata jäetud Naggelile, kes palli värava taha nurka lõi ja omad sellega juhtima viis. Kuigi külalised valdasid palli rohkem ning nurgalööke kogunes avapoolajal suisa kaheksa, tekkis poolaja lõpus ohtlik moment taas nende väljakupoolel, kui taaskordse täpse passi järel jooksis kaitsja selja tagant välja Naggel, kuid sekundite möödudes hiilgas taas Nurmik, pareerides ohtliku löögi.

Teisest kolmveerandtunnist oli veidi üle kümne minuti mängitud, kui Eerik Poopuu toimetas nurgalöögist palli eesposti juurde, kust pall meestesummast lõpuks väravasse lendas. Kuressaare loots Martti Pukk lausus pärast mängu, et kohtunik oli öelnud, et kannab värava Suursaare nimele, kuna olukord olevat olnud selline, et Daniil Savitski tõrjus palli vastu Suursaare kukalt, kust mänguvahend lõpuks väravasse lendas.

68. minutil mängiti hea kombineerimisega kodumeeskonna poolelt Patrick Peinar löögile, ent raamidest väljas olnud Nurmikut ei suudetud üle mängida ja pall lendas selgelt väravast üle. Peagi magati kaitsjate poolt maha Kelder, kuid taas päästis omad halvimast Nurmik. 77. minutil oli Suursaarel keskringi lähistel piisavalt ruumi ja kuna ründaja märkas, et Savitski on väravast väljas, pandi kaugelt löök teele ning pall maanduski väravas - 1:2.

Lõpus üritasid võõrustajad iga hinna eest mängu päästa, külalised samas mängisid igal võimalusel ilmselgelt aega. Kahe nurgalöögiga võideti aega lisaks ja samas võeti ka üks hoiatuskaart, kõik ikka selle nimel, et võidust kinni hoida. Palju polnud puudu Suursaare kübaratrikist, kui too kaitsjat edestades kaarpalli teele pani, ent sihik oli seekord paigast ära ja pall maandus väravast eemal. Viis lisaminutit sai täis ja lõpuvile tähistas Kuressaarele magusat võitu.

Kuressaarel on nüüdsest samuti 25 punkti nagu ka Kalevil, aga pärast tänast mängu tõusti pealinlastest mööda 3. kohale. Järgmises voorus sõidab Kalev külla Tartu Santosele ning Kuressaare omakorda Levadia U21-le. Teiste pühapäevaste mängude tulemusi uudista siin.

28. mail kell 16 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul

JK Tallinna Kalev - FC Kuressaare 1:2 (1:0)
30. Martin Naggel - 56., 77. Maarek Suursaar

Hoiatused: 45. Tauno Mõttus, 60. Silver Alex Kelder - 48. Sander Viira, 90+1. Urmas Rajaver
Mänguolud: +24, päikesepaisteline tuuline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 105
Peakohtunik: Grigori Ošomkov
Abikohtunikud: Riivo Stolts, Karolin Kaivoja

Kalev: Daniil Savitski, Gregor Wahl, Ando Hausenberg, Ranon Kriisa, Hans-Kristjan Hansberg, Innar Paal, Patrick Peinar, Tauno Mõttus (74. Karl Anton Sõerde), Mike Kõiv (46. Kert Jõeäär), Martin Naggel, Silver Alex Kelder.
Varus: Karl Andre Vallner, Juhan Jakobson, Aleksei Savitski, Kert Jõeäär, Karl Anton Sõerde.

Kure: Enri Nurmik, Urmas Rajaver, Elari Valmas, Mario Pruul, Pelle Pohlak, Märten Opp (76. Margus Rajaver), Amor Luup (86. Karmo Paju), Eerik Poopuu (65. Tõnis Koppel), Sander Viira, Mikk Rajaver (80. Sander Seeman), Maarek Suursaar.
Varus: Karmo Paju, Margus Rajaver, Tõnis Koppel, Sander Seeman.