Tabeli tipud ei vääratanud, Herthale ootamatu kaotus (0)

Saksamaa kõrgliiga 29. vooru avamängud üllatusi ei pakkunud, kui tabeli esineliku meeskonnad Dortmundi Borussia, Hoffenheim ja RB Leipzigi said võidupunktid kirja. Berliini Hertha pidi alla vanduma Mainzile.

Dortmundi Borussia avas Frankfurdi EIntrachti vastu skoori juba teisel minutil, kui vigastusest taastunud Marco Reus saatis oskuslikult värava ees palli võrku. 29. minutil lasti aga külalistel viigistada, kui Marco Fabiani kaunis kauglöök väljastpoolt karistusala leidis tee väravas.

Viis minutit hiljem sai sarnase sooritusega hakkama Dortmundi poolelt keskkaitsja Sokratis Papastathopoulos ja kodumeeskond oli taas juhtimas. Viimase tabamuse mängus sai oma nimele neli minutit enne normaalaja lõppu Pierre-Emerick Aubameyang.

Hoffenheimi ja Borussia Mönchengladbachi vaheline kohtumine kujunes väravatesajuks. Adam Szalai kaks tabamust andsid 24. minutiks Hoffenheimile eduseisu kätte, kuid 35. minutiks oli seis 2:2 viigis tänu Jannik Vestergaardi ja Lars Stindli väravatest.

Teist poolaega alustas taas hästi Hoffenheim, kui jala sai valgeks Kerem Demirbay. Mark Uthi 75. minuti tabamus suurendas vahet veelgi, aga Gladbachi poolelt vastas omakorda Dortmundi Borussiasse siirduv Mahmoud Dahoud. Viigini jõudmiseks oli külalistel veel ühte väravat vaja, kuid Hoffenheim sai kirja hoopis kohtumise viienda tabamuse, kui taas oli täpne Demirbay.

Augsburgi ja Kölni mäng kujunes väga pingeliseks. Ragnar Klavani endine koduklubi asus viiendal minutil Martin Hintereggeri tabamusest juhtima ja 23. minutil realiseeris penalti Paul Verhaegh. Kölni kaitse enam ei vääratanud ja omaväravaga sai hakkama hoopis Philipp Max, tehes seisuks 2:1. Kohtumise lõpus teenis oma teise kollase kaardi Koo Jacheol ning teisel üleminutil sai otse punase Alfred Finnbogason. Üheksa mehega lõpetanud Augsburg suutis siiski eduseisu lõpuni hoida ja teenida rasked kolm punkti.

Tabeli viies meeskond Berliini hertha pidi leppima kaotusega Mainzi vastu. Ainsaks väravaks jäi Hertha keskkaitsja John Brooksi omavärav ning hea kaitsetöö tulemusena Mainz kolm punkti omale kirja ka sai.

Wolfsburgil ja RB Leipzigil vastastega probleeme ei tekkinud, kui võeti 3:0 ja 4:0 võidud vastavalt Ingolstadti ja Freiburgi üle. Ühtlasi kindlustas Lepizig tänu kolmele punktile oma debüüthooajal koha Meistrite liigas.

Õhtul kohtuvad omavahel veel Leverkuseni Bayer ja Müncheni Bayern.

Borussia Dortmund -  Eintracht Frankfurt 3:1 (2:1)
2. Marco Reus, 34. Sokratis Papastathopoulos, 86. Pierre-Emerick Aubameyang - 29. Marco Fabian

Hoffenheim - Borussia Mönchengladbach 5:3 (2:2)
9., 24. Adam Szalai, 58., 89. Kerem Demirbay, 75. Mark Uth - 31. Jannik Vestergaard, 35. Lars Stindl, 78. Mahmoud Dahoud

Augsburg  - Köln 2:1 (2:0)