Tagasitulek pea kolme aasta järel: Ahjupera lõi legendide mängus kaks väravat (3)

Jarmo Ahjupera naasis vutiväljakule ja virutas kohe kaks väravat. Foto: Jana Pipar / EJL

Viimati 2014. aasta suvel ametliku kohtumise raames jalgpalliväljakul käinud endine Eesti koondise ründaja Jarmo Ahjupera (33) naasis platsile kahe värava ja võiduga.

Viimased kaks hooaega vigastuste tõttu vahele jätnud Ahjupera lõi tänavuse hooaja eel käed Viljandi Tulevikuga, kelle eest treeningmängudes ka resultatiivne oli. Talvel vigastas ta siiski oma põlve ja käis seetõttu operatsioonil, mistõttu ei olnud veel ühtegi ametlikku kohtumist kirja saanud. Eile õhtul tegi ta pika pausi järel oma debüüdi, kui aitas Viljandi Tuleviku U21 meeskonna II liigas Tabasalu vastu 5:3 võidule.

Täismängu kaasa teinud Ahjupera viis Tuleviku noortetiimi võõrsil Tabasalu vastu juba 7. minutil juhtima ning 53. minutil lõi ta omade 4:2 juhtvärava. 82. minutil oli mehel võimalus vormistada ka oma kübaratrikk, kuid lõi penaltipunktilt palli üle värava.

Tabasalu ja Tuleviku U21 kohtumist võis pidada tõeliseks legendide lahinguks, sest Tuleviku eest jooksis väljakule teinegi endine koondislane, Tuleviku U21 mängiv peatreener Sander Post, kes lõi ka värava, ja kodumeeskonda esindasid veel mitmed endised meistriliiga jalgpallurid. Tabasalu avavärava lõi endine Nõmme Kalju väravakütt Andrus Mitt, teise tabamuse eest hoolitses Kuressaarega meistriliigas mänginud Kersten Lõppe ning meeskonna viimase värava virutas A-koondiseski mänginud praegune Flora U21 peatreener Joel Indermitte.

Lisaks käisid Tabasalu poolelt väljakul endine Nõmme Kalju kaitsja Andres Koogas, mullu veel Paide Linnameeskonda esindanud ründav poolkaitsja Rasmus Tomson, omal ajal Tallinna Kaleviga meistriliigas tuntust kogunud Edwin Stüf (eemaldati eilses mängus 37. minutil teise kollase tõttu) ja endine noortekoondislane Martin Tšegodajev.

Noorena Flora süsteemis särama löönud Ahjupera mängis aastatel 2009. kuni 2014 Ungari kõrgliigas Györi ETO-s ja Ujpestis. 2014. aasta suvel naasis ta Eestisse, kui lõi aasta lõpuni käed Nõmme Kaljuga, keda esindas episoodiliselt, kuniks vigastus taas ta hooaja lõpetas. Kahel eelmisel aastal mees muruväljakutel ametlikes mängudes ei käinud. Mullu sai ta kaks matši kirja rannajalgpalli meistriliigas. Eesti A-koondises on Ahjuperal kirjas 22 mängu ja üks värav.

Oma tagasituleku Premium liigas võib Ahjupera teha juba eeloleval laupäeval, kui Viljandi Tulevik sõidab külla oma otsesele rivaalile Pärnu Vaprusele.