Taktikageenius Carlos Queiroz tõi oma kaitsva plaaniga Iraanile kolm punkti (2)

Kaks B-alagrupi nõrgemat meeskonda mängisid omavahel tulise heitluse, millest kolme punktiga väljus Iraan.

Mängu alguses oli kohe näha, et Maroko oli kohtumisse tulnud võiduplaanidega. Punasärkidel tuli esimeste minutitega paar head võimalust, kuid Iraan püsis kaitses kindlalt ning jõuliselt, korjates juba kümnendal minutil esimese kollase kaardi.

Kohtumine ei näidanud rahunemise märke ka 20. minutil, kus esiteks Maroko oli karistuslöögi järgses olukorras lähedal tabamusele, kuid iga proovitud löögi ajal hüppas mõni iraanlane ennastsalgavalt pallile ette. Pool minutit peale Maroko rünnakut oli Iraan nõelamas kontrarünnakuga, kuid ka see ei toonud soovitud väravat.

Pisut enne poolaega oli marokolastel kütus otsas ning iraanlased said palju ohtlikke rünnakuid. Ühe kontrarünnaku ajal tekkis üks-ühele olukord, kus Sardar Azmoun ei tabanud palli kõige paremini ning Maroko kiiper tõrjus löögi. Minut peale seda võimalust said valgesärgid 30 meetri pealt karistuslöögi, mille kapten Ehsan Hajsafi virutas napilt üle värava.

Teisel poolajal jätkas Iraan sealt, kus pooleli jäädi. Aga ebatäpsed söödud ei toonud ka teisel poolajal tabloole muutust. Pool tundi enne mängu lõppu läks mäng hoopiski jõuliseks. Esiteks kukkus Nordin Amrabat õla ja pea peale ning pisut hiljem said ka Omid Ebrahimi ja Alireza Jahanbakhsh valusad löögid - kõik pallurid lõpetasid oma mängu sellega. Mängu lõppsõna jäi aga vahetusmängija Aziz Bouhaddouzile, kes lõi värava. Kahjuks oli see vale värav ning Iraan sai üleminuti väravast napi võidu.

0:1 seisuga lõppenud matš tähendab seda, et Marokol on alagrupist edasi pääsemise lootus sisuliselt kadunud. Kuid see-eest Iraan sai tabelisse väärtuslikud kolm silma, mis viib nad vähemalt täna õhtuseni B-alagrupi tippu.

Maroko - Iraan 0:1 (0:0)
90+5. ov. Aziz Bouhaddouz

Hoiatused: 34. Karim El Ahmadi - 10. Masoud Shojaei, 47. Alireza Jahanbakhsh, 90+2. Karim Ansarifard
Peakohtunik: Cüneyt Cakir (Türgi)

Maroko: Mohamedi, Hakimi, Benatia, Saiss, Ziyech, El Ahmadi, Boussoufa, Harit (82. Da Costa), Nordin Amrabat (76. Sofyan Amrabat), El Kaabi (77. Bouhaddouz), Belhanda.
Varus: Bounou, Mendyl, Da Costa, Fajr, Boutaib, Ait Bennasser, Dirar, En-Nesyri, Bouhaddouz, Sofyan Amrabat, Tagnaouti, Carcela.

Iraan: Beiranvand, Pouraliganji, Cheshmi, Rezaeian, Hajsafi, Ebrahimi (79. Montazeri), Shojaei (68. Taremi), Ansarifard, Amiri, Azmoun, Jahanbakhsh (85. Ghoddos).
Varus: Torabi, Mohammadi, Mazaheri, Khanzadeh, Ghoddos, Montazeri, Ghoochannejhad, Taremi, Hosseini, Dejagah, Abedzadeh.