Tarvas sundis Transi lisaajale, kuid veerandfinaali pääses favoriit (Kotenko: Levizi oli suurepärane) (1)

Artem Levizi tegi Tarva väravasuul supermängu. Muuhulgas tõrjus ta ära ka penalti. Foto: Jana Pipar / EJL

Täna peeti Evald Tipneri karikavõistluste viimane kaheksandikfinaal, kus läks parema selgitamiseks vaja koguni lisaaega. Premium liiga viies meeskond Narva Trans alistas kodus 2:0 Esiliiga klubi Rakvere Tarva.

Trans valdas terve kohtumise vältel enam palli ja kontrollis väljakul toimuvat, kuid Tarva kaitseliin ja väravavaht Artem Levizi olid korduvalt ülesannete kõrgusel. Nii möödusidki esimesed 90 minutit väravateta ja kuigi normaalaja viimaseks momendiks oli Tarva keskkaitsja Joosep Juha poolelt väljakult tehtud pealelöök, ei valmistanud see Artur Kotenkole probleeme.

Järgnenud lisaajal suutis Trans aga oma paremuse maksma panna. Viktor Plotnikov avas 102. minutil skoori ja kuigi kolm minutit hiljem tõrjus Levizi sama mehe penalti, siis 109. minutil sai Plotnikov oma teise kätte. Seega 2:0 võit ja pääs veerandfinaali narvakatele.

"Kontrollisime mängu, aga vastaste väravavaht tegi suurepärase mängu. Oleks pidanud kohe alguses väravad ära lööma, siis oleksime rahul olnud. Väga pingeline oli. Meie eesmärk oli pääseda edasi ja see on tehtud," rääkis Transi puurilukk Artur Kotenko EJL-i teleülekandes lõpuvile järel.

Tarva kapten Joonas Ljaš sõnas: "Tulime siia algkoosseisujagu mängijatega. Pingil oli üks poiss olemas, aga ta oli ka vigastatud. Kahju, aga andsime kõva lahingu - võime natuke uhked olla küll. 11 mehega Narva vastu ei ole lihtne, aga saime hakkama ja kaitsjad ja väravavaht tegid supermängu - kiitus neile." Mis põhjustel täna meeskonna kokkusaamisega nii suured raskused olid? "Paljudel olid koolid, tööd - ei saanud ära. Osa olid vigastatud, kes oleksid muidu saanud tulla," ütles Ljaš.

Veerandfinaalid loositakse uue hooaja eel ning mängud peetakse kevadel.

JK Narva Trans - Rakvere JK Tarvas 2:0 (0:0; 0:0; 1:0)