Teever vajas lisaajal nelja minutit Levadia päästmiseks (2)

Ingemar Teever. Foto: Oliver Tsupsman

Karikavõistluste 1/32-finaalis sai üliraske võidu Tallinna Levadia, kes alles lisaaja järel Sillamäe Kalevi 2:1 alistada suutis ja sellega omale pääsu 1/16-finaali tagas.

Sillamäe Kalevi staadion on Levadia jaoks viimasel ajal väga ebamugav paik olnud ja see sai kinnitust ka täna. Kui kahes viimases Sillamäel peetud liigamängus jäi Levadia võiduta, siis täna karikasarjas läks tulemuse mõttes paremini, kuid ikkagi maru raskelt.

Normaalajal mängu domineerinud Levadia ründelahendused jäid korduvalt hädisteks ning isegi kui korralikuma löögini jõuti, oli tasemel Sillamäe puurilukk Mihhail Starodubtsev. 77. minutil aga lõpuks skoor avati, kui Starodubtsev endaga vastamisi sattunud Rimo Hundi jalalt palli Pavel Marini ette tõrjus, kes karistusala joonelt mänguvahendi väravavahi, Kalevi kaitsja Mihhail Slaštšjovi ja posti vahelt raamide vahele kõmmutas.

Sillamäe võitles aga lõpuni ja teisel üleminutil viigistas seisu rünnakule tõtanud keskkaitsja Vladislav Tšurilkin, kes suunas kuue meetri pealt ühe puutega väravasse Aleksandr Savini paremalt äärelt antud madala tsenderduse - 1:1. Tšurilkini värav tõi tänavu juba teistkordselt Sillamäele kodus Levadia vastu normaalaja viigi - eelmisel kuul andis see neile Premium liigas viigipunkti, täna viis karikamängu lisaajale. Seejuures oli normaalaja viimastel sekunditel Tšurilkinil veel üks võimalus, kuid Levadia väravavaht Priit Pikker tõrjus kalevlase karistuslöögi.

Lisaaja esimene pool oli võrdsem kui kogu ülejäänud mäng. Mõlemad üritasid, kuid sellega asi ka piirdus. Lisaaja teiseks poolajaks tõi Levadia loots Igor Prins väljakule legendaarse Ingemar Teeveri.

34-aastane vanameister vajas väljakul vaid nelja minutit, et skoorida. Jevgeni Kobzar suunas karistusala vasakust servast antud trahvilöögist terava madala palli etteposti, kust Teever nahkkera ühe puutega lati alla virutas - 2:1! Teever tuli, tegi ja võitis, aidates Levadia Evald Tipneri karikavõistluste 1/16-finaali.

Levadia järgmine vastane selgub sel neljapäeval toimuvas loosimises.