Teniste lõpetas perioodi Sogndalis realiseeritud penaltiga, kuid klubi jaoks jäi sellest väheks (video!) (0)

Taijo Teniste realiseeris oma viimases mängus penalti, kuid Sogndalile jäi sellest väheks. Foto: sogndalfotball.no

Eilse õhtuga sai Eesti koondise paremkaitsja Taijo Teniste periood Norra klubis Sogndalis lõpu. Mees realiseeris veel penalti, kuid meeskond langes sellest hoolimata uueks hooajaks esiliigasse.

Põhihooaja viimases mängus oma 2011. aasta septembris alanud Sogndali-karjääri avavärava löönud Teniste aitas oma pikaajalise klubi sellega üleminekumängudele, kus jäi aga õnnest vajaka. Kolmapäeval võideti koduväljakul üleminekumängude esimene matš esiliiga neljanda Ranheimi vastu 1:0 (Tenistelt täismäng ja kollane kaart). Eilses korduskohtumises oldi lähedal viigile, ent 87. minuti penaltist lõi Ranheim tabloole 1:0, mis tähendas kahe mängu kokkuvõttes lisaaega.

Lisaajal väravaid ei löödud seega otsustati uueks hooajaks Eliteserienisse koha saav meeskond penaltiseerias. Sogndali pikaaegne põhimees Teniste läks esimesena lööma ja oli kohe ka täpne, virutades palli paremasse nurka. Paraku Sogndali neljas lööja saatis palli üle värava ja kuna kõik ülejäänud olid täpsed, sai Ranheim penaltiseerias 5:4 võidu ja koha kõrgliigas. Sogndalil tuleb uuel hooajal mängida esiliigas.

Taijo Teniste jaoks sai periood Sogndalis seega õnnetu lõpu, kuid uuel aastal jätkab tema ise samuti Eliteserienis. Nimelt sõlmis ta augustis eellepingu Norra kolmekordse meistri, tänavu viiendana lõpetanud Bergeni Branniga. Sogndalis jäi Teniste hingele 164 liigamängu (neist 139 kõrgliigas ja 25 esiliigas) ja üks värav.

Kohtumise tipphetked, Teniste penalti alates 6:00 (kui video ei avane, vajuta siia):