Teniste oli Tammest üle, Igonenile valus kaotus (1)

Taijo Teniste. Foto: Brit Maria Tael

Norra kõrgliigas käisid täna väljakul neli eestlast, võidu sai ainsana kirja Taijo Teniste koos Bergeni Branniga.

Brann sõitis külla Sarpsborgile ja nii Teniste kui võõrustajate keskkaitsja Joonas Tamm mängisid kaasa täismängu. Brann läks tosina minuti möödudes ette, kuid teise poolaja alguses Sarpsborg viigistas - kahe meeskonna vahel sai otsustavaks hiline penalti Branni kasuks.

Penaltiga oli vastamisi ka Matvei Igonen, kelle kolmas täismäng Lilleströmi särgis lõppes valusa 1:2 kaotusega Moldele. Lilleström läks ette, kuid penalti tõi poolajaks tasakaalu ja üleminutite värav andis Moldele kolm punkti. Igoneni väravates süüdistada ei saa.

Omapärane mäng oli Brent Lepistul ja Kristiansundil. Väravad esimese seitsme minuti sees tegid poolajaks seisuks 1:1, 73. minutil juhtis Kristiansund 3:1 ja 86. minutil, kui Lepistu sekkus, 3:2. Taas said määravaks üleminutid, mis Sandefjordile 3:3 viigi teenisid. Kristiansundi pingile jäi Andreas Vaikla, vigastatud on Nikita Baranov.