Top 10 - väliseestlaste väravad 2014 (3)

Foto: Gertrud AlatareSoccernet.ee toimetus valis välja kümme enda hinnangul ilusaimat väravat, mille lõid Eesti mängijad oma välismaa koduklubide särgis aastal 2014.

10. Henrik Ojamaa (18. oktoobril Šotimaa kõrgliigas)

Henrik Ojamaa lõpetas akrobaatilise sooritusega oma kümne ja poole kuu pikkuse väravapõua, lüües 1:3 kaotusmängus Dundee vastu Motherwelli auvärava.

9. Gert Kams (25. oktoobril Soome kõrgliigas)

Gert Kams avas viimase vooru kohtumises kauglöögiga skoori. Samas mängus lõi ta hiljem veel ühe värava ja aitas Seinäjoen JK 3:1 võidule MYPA üle. Tänu võidupunktidele saavutas SJK kõrgliigas teise koha.

8. Sergei Mošnikov (21. detsembril sõprusmängus)

Kostanaj Tobolis testimisel viibinud Sergei Mošnikov virutas palli ülemisse väravanurka, vormistades oma meeskonnale 6:0 võidu Muratpasa vastu.

7. Henrik Ojamaa (29. novembril Šotimaa karikavõistluste neljandas ringis)

Henrik Ojamaa lõpetas pika pallikõigutamise otsustava ja täpse kauglöögiga, viies Motherwelli 1:0 juhtima. Selle kohtumise Dundee Unitedi vastu Motherwell lõpuks siiski 1:2 kaotas.

6. Tiina Trutsi (5. septembril USA ülikoolide liigas)

Tiina Trutsi ilus chip lendas 30. mänguminutil tagumise posti põrkega väravasse ja suurendas South Alabama eduseisu Southern Missi üle 2:0-le. South Alabama võitis lõpuks kohtumise, milles vastased olid juba teisel minutil arvulisse vähemusse jäänud, 6:0.

5. Rimo Hunt (13. juulil Kasahstani kõrgliigas)

Rimo Hunt võttis lõpuminutitel oma väljakupoolel palli vastaselt ära, tegi pika jooksu väravani ja tõstis mänguvahendi üle puurivahi. See oli eestlasele kohtumise teine värav ning tagas Kõzõlorda Kaisarile 3:1 võidu Atõrau üle.

4. Ats Purje (26. mail Soome kõrgliigas)

Ats Purje suurendas Kuopio Palloseura eduseisu Turu Palloseura vastu 2:0-le, võttes palli rinnaga omaks ning lollitades enne sahistamist ära mitu vastasmängijat. KuPS võitis lõpuks 3:0.

Väravaolukord on videos alates 4:20.

3. Ats Purje (2. juulil Soome kõrgliigas)

Ats Purje mängis end kahe vastase vahelt läbi ja virutas palli õhust vasaku jalaga tagumise posti äärde. Sellega päästis ta Kuopio Palloseurale 1:1 viigi Pietarsaari Jaro vastu.

2. Sergei Zenjov (11. mail Ukraina kõrgliigas)

Sergei Zenjovi ülepuusalöök ette üles nurka viis Lvivi Karpatõ eelviimases voorus Harkovi Metalisti vastu 2:1 juhtima. Karpatõ kaotas lõpuks siiski Ukraina pronksiklubile 2:4.

1. Konstantin Vassiljev (29. oktoobril Poola karikavõistluste kaheksandikfinaalis)

Konstantin Vassiljev saatis keskväljalt täpse palli üle väravavahi võrku, vormistades 75. minutil Gliwice Piasti võidunumbriteks 5:0. Vastaseks oli Belchatowi GKS.