Tottenham oli lähedal suure edu mahamängimisele (0)

Harry Kane. Foto: si.com

Inglismaa kõrgliiga kuuenda vooru avamängus alistas Tottenham Hotspurs Londoni olümpiastaadionil linnarivaal West Hami 3:2.

Sarnaselt mullusele ka tänavust hooaega üpris õnnetult alustanud West Ham leidis end mängu eel tabelis 17. kohal, mille tõttu on Slaven Bilici ametipost hetkel üpris tuline.

Ka tänane mäng kulges esialgu nende jaoks üpris kurval toonil. Harry Kane'i kaks kiiret väravat andsid Tottenhamile poolajaks kaheväravalise eduseisu ja Christian Erikseni tabamuse järel tundus mängu saatus olevat otsustatud. Endisest Ajaxi mängujuhist sai ühtlasi resultatiivseim taanlane Premier League'is, lükates troonilt Nicklas Bendtneri.

65. minutil õnnestus Javier Hernandezil üks värav tagasi lüüa ja võõrustajate lootusi suurendas Serge Aurieri teine kollane kaart. Endisest PSG problemaatilisest äärekaitsjast sai esimene Tottenhami mängija pärast Vlad Chirchesi, kes Premier League'is punase kaardi on saanud. Selline seeria sai alguse 2015. aasta maikuus.

87. minutil vähendas Cheikhou Kouyate vahe minimaalseks, kuid korralikust viimaste minutite survest hoolimata rohkemaks nad võimelised ei olnud.

Kaotus tähendab West Hami jaoks ka seda, et kui mõni nendega võrdsete punktide peal olev meeskond suurelt ei kaota, siis pärast kuuendat vooru leiavad nad end tabelis väljalangemistsoonist. Nimelt kohtuvad nende seljataga olevad Everton ja Bournemouth täna omavahel.

Tottenham tõusis võiduga ajutiselt kolmandaks. Kahel meeskonnal on võimalus neist punktidega mööduda ning kuuel meeskonnal on võimalus võrdsete punktide peale kerkida.

West Ham - Tottenham 2:3 (0:2)
65. Javier Hernandez, 87. Cheikhou Kouyate - 34., 38. Harry Kane, 60. Christian Eriksen

Eemaldamine: 70. Serge Aurier (Tottenham)