Tottenham tuli Itaalias rongi alt välja (1)

Jaht Euroopa klubijalgpalli kõrgeimale autasule naasis vägeva lahinguga: Juventus spurtis kodus 2:0 eduseisu, kuid Tottenham tuli tagasi võtab Wembleyle kaasa 2:2 viigi. Manchester City kindlustas samas sisuliselt edasipääsu.

Õhtu nael Torinos pettumust ei valmistanud. Juventus alustas kohe marulise survega, leides end minut ja kolmteist sekundit pärast avavilet juba eduseisust. Teist väravat tuli oodata üheksanda minutini, mõlema autoriks Gonzalo Higuain.

2:0 edu muutis ehk Juventuse liialt leebeks. Nahkkera lubati ka Tottenhamile ja Harry Kane tegi poolaja keskel seda, mida kõige paremini oskab - saatis palli võrku. Veel enne puhkepausi oli Juventusel võimalus ohjad kindlalt enda kätte haarata, kuid Higuaini teine penalti ragistas latti.

Sellest piisas, et Tottenham saaks kordusmängu eel ohjad enda kätte võtta. Kangelaseks kerkis taanlane Christian Eriksen, kes kolmveerand tundi enne 26. sünnipäeva karistuslöögi Gianluigi Buffoni valvatavasse väravasse virutas. 2:2 viik tähendab, et hetkeseisuga on Wembleyl suur eelis inglastel.

Inglismaale kolib kordusmänguks teinegi paar, kuid seal said asjad selgeks pigem varakult - Manchester City lõi Baselile 25 minutiks kolm vastuseta väravat ja lisas teisel poolajal veel neljandagi, mattes šveitslaste lootused sisuliselt maha.

Juventus - Tottenham 2:2 (2:1)