U21 mängis Islandi vastu maha 2:0 eduseisu (lisatud statistika ja galerii!) (26)

Eesti koondise kapten Märten Kuusk. Foto: Brit Maria Tael

Eesti U21 koondis võõrustas täna Tallinnas koondiste aasta viimases kodumängus Islandi eakaaslasi, aga õnnelikku lõppu ei tulnud - 2:0 edust sai 2:3 kaotus.

Valikgrupis korduvalt punkte hiliste väravatega ära andnud sinisärgid domineerisid kohtumise esimesi minuteid, kuid Island võttis peagi ohjad enda kätte. Meil oli õnne, et pall võrku ei jõudnud, kui Andreas Vaikla mitmed olukorrad ohtlikult enda ette tõrjus.

Poolaja lõpus läks Eesti hoopis 1:0 ette, kui paremalt veeretati pall keskele German Šleinile, kes keerutas viiekastijoonele. Viis minutit varem vahetusest sekkunud Vlasi Sinjavski väljus kaitsja varjust ja torkas palli varbaga lati alla.

Teine poolaeg sai unelmate alguse, kui Eesti teenis 23 meetrilt karistuslöögi ja standardolukordade mihkel Michael Lilander palli nii võrku keerutas, et Islandi väravavaht isegi ei reageerinud. Külalised ei jäänud aga passima ja lõid esimese tagasi juba kolm minutit hiljem.

2:1 edu hoidis Eesti kauem, kuid lõpuks läks seegi ja nii pidime leppima tühjade pihkudega. Viimasel kümnel minutil 2:3 kaotusseisus oli küll mäng taas meie käes, aga väga ohtlikke momente me tekitada ei suutnudki.

Eesti U21 koondise viimane koduvõit valiksarjas jääb aastasse 2010, kui siin Lillekülas Türgi maha murti, ja viimane võit 2015. aastasse.

14. novembril kell 18 Tallinnas A. Le Coq Arenal

Eesti U21 - Islandi U21 2:3 (1:0)
45+1. Vlasi Sinjavski, 53. Michael Lilander - 56. Albert Gudmundsson, 74. Hans Viktor Gudmundsson, 80. Ottar Magnus Karlsson

Hoiatused: 36. German Šlein, 67. Märten Kuusk  - 51. Axel Andresson, 54. Mikael Anderson, 90+1. Jon Dagur Thorsteinsson, 90+2. Samuel Fridjonsson
Mänguolud: +3, vihmane ilm; muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 369
Peakohtunik: Alper Ulusoy
Abikohtunikud: Ekrem Kan, Ali Saygin Ögel
Neljas kohtunik: Koray Gencerler (kõik Türgi)

Vead                   6:15

Eesti: Andreas Vaikla, Marco Lukka, Sören Kaldma, Märten Kuusk, Michael Lilander, German Šlein, Martin Miller, Mihkel Ainsalu (79. Markus Poom), Frank Liivak (40. Vlasi Sinjavski), Herol Riiberg, Andre Järva (65. Magnar Vainumäe).
Varus: Matvei Igonen, Martin Mägi, Markus Poom, Vlasi Sinjavski, Henri Järvelaid, Silver Grauberg, Magnar Vainumäe.

Island: Sindri Olafsson, Alfons Sampsted (69. Aron Mar Brynjarsson), Felix Örn Fridriksson, Hans Viktor Gudmundsson, Mikael Anderson, Axel Andresson, Julius Magnusson (65. Ottar Magnus Karlsson), Samuel Fridjonsson, Tyggvi Hrafn Haraldsson (83. Gretar Snaer Gunnarsson), Albert Gudmundsson, Jon Dagur Thorsteinsson.
Varus: Aron Snaer Fridriksson, Viktor Karl Einarsson, Aron Mar Brynjarsson, Orri Sveinn Stefansson, Gretar Snaer Gunnarsson, Ottar Magnus Karlsson, Marino Axel Helgason.

LIVE-ülekanne:

Urmas Moore   •
Tubli on . Poomi saadan sealt klubist Portsmouthi ja ise jään tribüünile sõbraga Barakaldot Ronaldot ja Brasiiliast fännama kui Rootsi ja Inglismaa just ei mängi :)
m2llar   •
Miller on ikka väga halb .
Vaikla   •
On taesti null!!@
Pealt Vaataja   •
Flora kasvandikud olid kuidagi eriti mannetud täna.
MG   •
Ma usun, et Miller ei ole halb, aga täna mängis ta võõral positsioonil, ära ta seal ei harjunud ja reeglina kaitsesse ei jõudnud. Parem oleks olnud kasutada õiget paremkaitset.
Ants   •
Miller ei mänginud kaitset ! Kui kommenteerida võiks ikka osata mängu lugeda . Martin oli täiesti oma possa peal
Igor Prints   •
Pange need flora poisikesed pingile ja laske teistel ka mängida . Kurb vaadata kuidas flora omasi pingile ei julgeta panna, sest muidu papa pohlak tuleb annab vitsa
kunstseemendajateliit   •
P_E_H_M_O_D! KTM Põlvkond...
Flaro   •
Vikla pudru näpud ja Milleri olematu positsioneering kaitses sellise seisu ka sepistasid. Kaitse jäit täitsa hätta alati sest miller ei aidanud üldse kaasa seisis ja vaatas ainult. A-koondis küll kummagi koht pole.
Kim ktm   •
See on see paljukiidetud KTM, saavad liigas mängu sest vest tegi sellise reegli.
Vaatleja   •
Ega sellepoolest ktm reegel süüdi pole
Gäbo   •
Selle kuradi KTM reegli pärast on U21 tasemel TÄIESTI VÕIMATU midagi ära teha!!
Kaitsetöö ikka väga halb,ega väravavaht üksi saa päästa ja kui te sellest ükskord aru ei saa ,siis vaadake korvpalli edasi tugitooli peal.Suur küsimus kommijtele,kas te ise üldse oma elus olete sporti teinud?
ossa   •
to m2llar : ole vait ja mine parki oma rannapalli taguma ; kes üldse 2:0 värava välja mängis see oli Miller
Legioon   •
Las mangiv
Lad taesti talandid, mitte florakad. ZaJebalo!!!!!!!
Kaotus, kaotus ja kaotus...nastojebalo
Ma tahan kuulda-ME VOITLEME
Teet   •
Kaitsjad rabasid nii ründes kui kaitses. Kus olid poolkaitsjad? Kaitsemängu süüks küll midagi panna ei saa!
Keskväli   •
Pigem seisis, esimene poolaeg ei kannata üldse kriitikat. Florakad täitsa nullid täna, ei tea kas pingelangusest või. Ja täiega tuleks poiste enesekindlusega tegeleda, alguses ei saa kuidagi käima ennast.Palun palgake mõni professionaal selles vallas, ehk psühholoog?
jubedus   •
kui me oleme Islandi noortest selles vanuses nii palju maas siis ei tule sellest seltskonnast kedagi , kes võiks suures koondises midagi ära teha
island oli kiirem , tugevam , taktikaliselt küpsem ja parem igas elemendis
meie noortetöö on ümmargune null võrreldes väikeriigiga kelle valik on väiksem kui meie oma
to keskväli   •
oled spordipsühholoogia fänn? Teistel koondistel kõigil on näiteks..
MG   •
Mis KTM iba te ajate siin? Kas siis esiliigast on parem sellistele mängudele tulla?
nõus viimasega   •
Kui KTM-reeglit poleks, siis saadaksite võõrmängijad meie u-koondisi esindama!? Loogika on ikka väga paigast ära. Peaasi et saaks vesti süüks ajada, kui poistel sisu pole... Tänu KTM reeglile paljud neist ülse Premiumis platsile saavadki ja on võimalus Levadiate ja Florade vastu mängida.
Pole nõus viimasega   •
See ongi probleem, et saavad väljakule just tänu KTM reeglile, mitte ei pea hambad ristis oma koha eest võitlema. Seda vatitupsu sees hellitamise tulemust oligi platsil valus vaadata. Poisid pole harjunud ise vastutust võtma.
MG   •
Nagu hullumaja puhvet! Kõvad asjatundjad siin, KTM on kurja juur! Mitu KTM-i üldse väljakul oli? Kaks, sõbrad, kaks! Lilander ja Šlein. Esimene saaks Paides platsile niikuinii ja teine Floras eriti ei saanud. Kõik ülejäänud mängijad ei olnud KTM-d.
täpselt   •
nõus MG-ga, mina ka ei saa aru, mis siin KTM reegel segab. Terve meeskond mängis kehvasti esimese poolaja, mina näen küll siin sügavamaid probleeme. Tehnilisi oskusi on, pigem on enesekindluses asi meie poistes. Ja muidugi kiirusest jäi ka puudu, ning kokkumäng oli kehva poolne. Kaitse toimis kuniks nad ära väsisid, sinna oleks võinud vahetusi teha, sest olime ju 2:0 ees.
isa   •
Mis siin pröögata.Eks platsil oleva lapse vanem peab sellega leppima,et seekord peab jälle kaotusevalu tunnistama.Kiruda ei ole siin kedagi.Kui poisid pingutavad oma tasemele vastavalt ja ise rohkemaks jaksu ja julgust pole siis on ju vähemalt areneda kuhugi.
Kogemused karastavad.Enamus julgeb loodetavasti endale tuhka pähe raputada ja aru saada,et see 2:0 edu oli tegelikult puhas õnn.Kui peale seda jalga väristama hakkad ja juba kella vaatad siis saadki sauna.
mina   •
sellega nõus ei ole, et 2:0 oli puhas õnn, see oli ikka platsil olevate mängijate töövili ja pingutus. Selle üle, mis oleks võinud olla, et Island oleks võinud esimesel poolajal 5:0 ees olla, aga ei olnud, ja see oli ikka kaitse töövili. Kommenteerijad on ikka ja alati virisejad, sinna ei saa midagi parata, enamus neist on ju kõvad sportlased, oleks ise kõvasti väravaid platsil löönud, seega mis siin ikka imestada. Mina hoian ikka oma meestele ja kodumaale pöialt!!!