Uued mehed tõid Sillamäele sära tagasi (0)

17. vooru esimese mängudepäeva kõige üllatavam tulemus sündis Sillamäel, kui reedel Nõmme Kaljule 0:8 kaotanud Kalev täna Levadiaga 1:1 viigistada suutis.

Levadia võttis küll kohe avavilest pallivaldamise endale, aga oli näha, et Sillamäe mängib täna kontrarünnakute peale ja need olid ohtlikud. Mitmel puhul said Aleksandr Savin ja Roman Grigorevski jooksma, aga kaitsjad said need rünnakuüritused enamasti ikka ära summutatud.

Levadia rünnakuid kippus avapoolajal rikkuma tugev tuul - mitu söötu lendasid planeeritust pikemaks. Esimese kolmveerandtunni parimad võimalused tekkisid ikkagi Levadial, kui lühikese aja jooksul kaks korda Artjom Artjunin karistusalast löögile pääses, kord lõi mööda peaga ja korra suutis Mihhail Starodubtsev tõrjuda.

Poolajapaus mõjus selgelt paremini kodumeeskonnale. Kohe teisel minutil jäi nurgalöögijärgse segaduse järel Levadia karistusalas markeerimata uus mees Vladislav Tšurilkin, kes palli võrku rammis.

Levadia muutus kurjaks, aga kontrarünnakutest suutis Kalev jätkuvalt ohtlik olla. Sergei Lepmets pidi meeskonda mitmes olukorras kõige hullemast päästma.

Oma olukorra suutsid Levadia mehed siiski ära oodata. Jevgeni Kobzar koolitas vasakul äärel Dmitri Kovtunovitšit ja Rimo Hunt kerkis karistusalas kõige kõrgemale.

Viimastel minutitel oli veel mõlemal meeskonnal suurepäraseid võimalusi, aga tabloole jäi seisuks 1:1.

Mängu parim - Aleksandr Savin

Levadia kaitsjatel oli Saviniga palju probleeme, pidevalt pääses mees vasturünnakutel jooksma. Mitu olukorda mängis Savin teistele ette ja paar korda pääses ka ise lööma, aga väravat täna kirja ei saanud.