Väravasoonel Belgiat ootab Wales (0)

EM-finaalturniiri teises veerandfinaalis astub Walesile ja Gareth Bale'ile vastu rünnakul kaane maha saanud Belgia.

• 01.07. kell 22.00 Wales - Belgia

Suurte ootustega saabunud Belgia jaoks algas turniir kohe kibeda kaotusega, kui oodatud lahingus jäädi Itaaliale kahe vastuseta väravaga alla. Iirimaa vastu saadi aga väravatemasin tööle ja kindel 3:0 aitas hea emotsiooniga minna mängule Rootsi vastu, kes tänu Radja Nainggolani hilisele väravale alistati 1:0.

Püss saadi jälle paukuma 16 parema hulgas, mil alagarupiturniiri üllatajal Ungaril nahk kuumaks köeti. Eden Hazardi ja Kevin De Bruyne'i suurepärase mängu toel sammuti veerandfinaali 4:0 võiduga.

Turniiri üheks autsaideriks peetud Wales üllatas kõiki, kui alagrupp Inglismaa, Slovakkia ja Venemaa ees võideti. Tähtsaimat rolli mängis Real Madridi staar Gareth Bale, kes kõigis kolmes mängus värava kirja sai. Kaheksandikfinaalis Põhja-Iirimaa vastu meeskond aga särav ei olnud ning mänguliselt olid üle pigem vastased. Edasi aga siiski pääseti, kuna mängu lõpuosas suutis põhjaiirlane Gareth Bale'i tsenderduse omaväravasse suunata.

Belgia jäi valikgrupis kuivale

Meeskonnad on omavahel vanad tuttavad valikgrupist, kust mõlemad küll edasi pääsesid, aga kahe peale löödi kokku vaid üks värav. Kui Belgias jäid väravad suletuks, siis Cardiffis tõusis kangelaseks just Gareth Bale, kes 25. minutil värava ees palli omaks võttis ja võidu koju tõi.

Kokku on viimasest 12 omavahelist mängust viis võitnud Belgia ning neli Wales,  kolmel korral on lepitud viiki. Väravad on Walesi kasuks 17:16.

Andre Viljamaa: "Raske ennustada. Kuigi Belgia on mängu eel siiski favoriit, siis ma arvan, et Wales on võimeline üllatama. Ehk tuleb taas pikem õhtu kui 90 minutit."