Venemaal hakkavad terad sõkaldest eralduma (1)

Üllatusi täis Venemaa kõrgliigas on mängitud nüüdseks 14 vooru jagu kohtumisi. Moskva Spartak ja Peterburi Zenit hakkavad teistelt eest ära libisema.

Viienda järjestikulise võidu teenis Spartak, kui koduväljakul alistati Konstantin Vassiljevi endine koduklubi Permi Amkar. Kolm punkti ei tulnud tabelisse sugugi lihtsalt, sest mängu ainus värav sündis alles esimesel lisaminutil, kui ristnurga leidis üles Denis Glušakov.

Euroopa liigas täiseduga jätkav Zenit püsib kolme vähem kogutud punktiga Spartaku järel teisel positsioonil. Artjom Dzjuba kahe värava toel mängiti 3:1 tulemusega üle Samara Krõlja Sovetov.

Möödunud hooaja üllataja Rostov tänavu tõenäoliselt oma saavutust korrata ei suuda, sest iga väiksemgi eksimus suurendab konkurentidega vahet. Kaasanis ei suudetud sealse Rubini vastu enamat väravateta viigist.

Sümpaatset minekut näitab Krasnodari võistkond. Kolmeväravaline võit Jekaterinburgi Urali üle tähendab seda, et nüüd ollakse kohalikus meistriliigas kaotust välditud viimases üheksas kohtumises. Skoori tegi Krasnodari poolelt Fjodor Smolov, kes ühtlasi on ka liiga parim väravakütt üheksa tabamuse näol.

Südikate esitustega hoiab konkurente pinge all Groznõi Terek. Viimases kohtumises lasid väljakuperemehed ennast Tomski Tomil üllatada. Väravateta viik andis tabelisse juurde kõigest ühe punkti, kuigi võiduga oli võimalus tabeli neljas positsioon kolmanda koha vastu välja vahetada.

Tula Arsenal - Moskva CSKA 0:1 (0:1)