Deja vu: Koskor pani taas Kuressaares peo püsti (0)

Tristan Koskor Elari Valmase vastu. Foto: Jana Pipar / EJL

Tartu Tammeka jätkas Kuressaares oma imelist suve, kui taas kolm punkti nopiti ja endiselt neljandat kohta jahitakse.

Tammeka ja Kuressaare olid enne tänast pidanud kaks väga vastandlikku kohtumist. Hooaja esimesest mängust kujunes Tristan Koskori sõu ning teise suutis võõrsil Kuressaare 2:1 võita.  Kui varakevadel läks Tammeka Kuressaares Koskori väravatest 24 minutiks 3:0 juhtima, siis täna oli praktiliselt selle koopia.

30. märtsil ühe miinuskraadiga toimunud kohtumises avas Koskor väravaluugid 12. minutil, täna sai Tauno Tekko natuke varem. Kuressaare eest liigas oma debüüdi teinud Ranon Kriisa mängis neljandal minutil käega ning Tammeka kapten oli väga kindel.

Seejärel hakkas Koskori pidu ning kodumeeskonna mängijad said seda parimatelt kohtadelt nautida. Tundub, et selle hooaja parim Eesti passiga väravakütt õppis kolmapäeval Diego Costalt nii mõndagi, sest virutas 21. minutil umbes sarnase värava, kui Costa esimesel minutil Reali võrku. Terava nurga alt ja otse õhust. Mõned minutid hiljem teenis ta penalti, mille ise ka realiseeris.

Kui esimesed tund aega olid väga selgelt Tammeka omad, siis viimaseks 30 minutiks ärkas ka Kuressaare. Kõrge surve ja ründesse toodud Elari Valmas hakkasid sinisärke terroriseerima ja vähemalt ühel puhul tõi see ka edu. Valmase pikendatud peapalli järel võttis Kevin Anderson maha Sander Viira ning Kuressaare tõi põnevuse tagasi. Päeva kolmandal penaltil skooris Karmo Paju, aga enamaks kodumeeskond võimeline polnud.

Tammeka on nüüd viimasest viiest liigamängust võitnud neli. Koos karikamängudega on saldoks lausa kaheksast seitse. Viimane kaotus pärineb juunikuust.

Mängu parim - Reio Laabus

Kuigi rambivalguses oli Tristan Koskor, siis tegi Laabus keskväljal äärmiselt eeskujuliku tööpäeva. Kui Koskor jättis mõned löömata, siis Laabus ei jätnud praktiliselt ühtegi niiti tõmbamata. Leidis ettepoole suurepäraseid passe, kohvitas Kure kaitsjaid ning töötas vajaduselt vapralt ka tagasi.

17. augustil kell 19.30 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Tartu JK Tammeka 1:3 (0:3)
76. pen. Karmo Paju - 6. pen. Tauno Tekko, 21., 25. pen. Tristan Koskor

Väravasöödud: 76. x - 6., 25. x, 21. Akim Sairinen
Hoiatused: 80. Sander Viira, 87. Sander Seeman
Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 135
Peakohtunik
: Andrei Karhu
Abikohtunikud: Sten Klaasen, Sander Saga
Neljas kohtunik: Rasmus Maalinn

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Mairo Miil, Märten Opp, Mario Pruul, Ranon Kriisa, Sander Viira, Karmo Paju, Sander Seeman, Amor Luup (57. Oliver Rass), Karl Ivar Maar (62. Elari Valmas), Sander Laht (74. Reivo Vinter).
Varus: Roland Kütt, Reivo Vinter, Elari Valmas, Oliver Rass, Rasmus Saar, Margus Rajaver.

Tammeka: Karl Johan Pechter, Akim Sairinen, Kevin Anderson, Silver Grauberg, Mihhail Slaštšjov, Tauno Tekko, Reio Laabus, Henri Järvelaid, Sander Kapper (88. Mihkel Järviste), Andre Paju (90+3. Martin Jõgi), Tristan Koskor (74. Mart Paul Preiman).
Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Daaniel Maanas, Mihkel Järviste, Sten Reinkort, Mart Paul Preiman, Martin Jõgi.