El Clasico ootab! Barcelona vajas sarnaselt Real Madridile finaali jõudmiseks penaltiseeriat (0)

Barcelona kangelaseks kerkis Marc-Andre ter Stegen. Foto: Scanpix / Fayez Nureldine / AFP

Barcelona alistas Saudi Araabias Hispaania Superkarika poolfinaali penaltiseerias Real Betisi ning jõudis finaali, kus läheb vastamisi igipõlise rivaali Real Madridiga, kes oli eile penaltiseerias parem Valenciast.

Barcelona sai esimest korda palli väravasse avapoolaja keskpaigas, kui Raphinha tsenderdusest sahistas Pedri, aga kuna enne seda olid Raphina varbad napilt suluseisus, siis värav tühistati.

Barcelona asus siiski mõned minutid enne poolajavilet matši juhtima, kui Ousmane Dembele eeltöö järel skooris Robert Lewandowski, kes lõpetas oma kolmemängulise väravapõua Barcelona särgis, aga sellest Barcelonale esialgu ei piisanud, sest Betis jõudis 77. minutil viigiväravani, kui Nabil Fekir sahistas Luiz Henrique söödust.

Lewandowski lõi 81. minutil Barcelona uuesti juhtima, aga nende pidu ei kestnud kaua, sest Ferran Torres oli väravale eelnenud olukorras suluseisus ja ka see tabamus tühistasti. Järelejäänud aja jooksul kumbki meeskond väravani ei jõudnud ja ees ootas lisaaeg.

Normaalaja lõpus supervõimaluse raisanud Ansu Fati taastas Barcelona juhtohjad lisaaja alguses, kui lõi karistluslöögi järel palli kastijoone lähedalt otse õhust väravasse, kuid eduseis ei püsinud kaua, sest Loron Moron kasutas 101. minutil Barcelona värava ees tekkinud segaduse ära ja lõi Betisi viigivärava.

Betis kaotas lisaaja lõpus kapten Andres Guardado, kes korjas kuue minutiga kaks kollast kaarti ja jättis meeskonna kümnekesi. Ta ei saanud seega penaltiseerias osaleda, kuigi meeskonnal olnuks abi vaja, sest Betis kaotas selle 2:4.

Barcelona kangelaseks kerkis sakslasest väravavaht Marc-Andre ter Stegen, kes tõrjus esmalt Juanmi ja seejärel William Carvalho penalti. Barcelonal olid täpsed kõik penaltipunktil käinud mehed ehk Lewandowski, Franck Kessie, Fati ja Pedri.

Hispaania Superkarika finaal toimub pühapäeval. Barcelona on võitnud rekordilised 13 tiitlit, Real Madrid jääb maha ühe tiitliga. Hooaja esimene El Clasico lõppes Reali võiduga, kui 16. oktoobril peetud liigamängus alistati kodus Barcelona 3:1.

Real Betis - Barcelona 2:2 (0:1; 1:1; 2:2), penaltitega võitis Barcelona 2:4