100% kindel, et Iraan või Kasahstan jõuab MM-il poolfinaali (0)

Leedus toimuva saalijalgpalli MM-finaalturniiri maskott koos fännidega. Foto: Oliver Hardt / FIFA / FIFA via Getty Images

12. septembril Leedus alanud 9. saalijalgpalli MM-finaalturniir on jõudnud veerandfinaalideni, mis mängitakse pühapäeval ja esmaspäeval ning mille eel on 100% kindel, et üks poolfinalist on kas Iraan või Kasahstan.

Klaipedas, Vilniuses ja Kaunases toimunud alagrupikohtumiste järel jõuti 1/8-finaalideni, mille tulemused olid: Venetsueela – Maroko 2:3, Brasiilia – Jaapan 4:2, Venemaa jalgpalliliit – Vietnam 3:2, Argentina – Paraguai 6:1, Hispaania – Tšehhi 5:2, Portugal – Serbia 4:3 (la), Usbekistan – Iraan 8:9, Kasahstan – Tai 7:0.

Pühapäevases esimeses veerandfinaalis kohtub Maroko viiekordse maailmameistri Brasiiliaga, teises matšis on vastamisi Venemaa jalgpalliliit (seoses WADA määratud karistusega riikliku dopingusüsteemi ees ei tohi Venemaa MM-il oma nime ja lipu all mängida) ja tiitlikaitsja Argentina.

Esmaspäeval kohtuvad esmalt Hispaania ja valitsev Euroopa meister Portugal, seejärel aga Iraan ja Kasahstan. Tegelikult pole neist kummagi poolfinaali jõudmine kuigi suur üllatus, sest Iraan on 12-kordne (sh valitsev) Aasia meister, kes võitis 2016. aasta MM-il pronksmedali. Kasahstan jõudis aga nelja parema sekka nii 2016. kui ka 2018. aasta EM-il, saades lõpuks vastavalt 3. ja 4. koha.

Saalijalgpalli MM-i poolfinaalid mängitakse 29. ja 30. septembril, medalimängud on kavas 3. oktoobril. Kõik need mängud toimuvad Žalgirise areenil Kaunases.