13 aasta tagune pronksimäng võib tänavu toimuda finaalina (väravad!) (2)

Aafrika Rahvuste Karika turniiril selgusid kolmapäeval esimesed poolfinalistid. Napi võiduga pääsesid sinna Senegal ja Nigeeria.

Nigeeria haaras 27. minutil eduseisu, kui õnnega pooleks jõudis trahvikastis pall Samuel Chukwuezeni ning paarilt meetrilt Villarreali ääreründaja ei eksinud. Viigiväravani jõudis Lõuna-Aafrika Vabariik 71. minutil, mil karistuslöögi järgselt suunas palli peaga võrku Amiensi mängumees Bongani Zungu.

Kohtumise lõpp oli aga dramaatiline. Minut enne normaalaja lõppu teenis Nigeeria nurgalöögi ja küllaltki vabaks unustatud Udinese keskkaitsja William Troost-Ekong vormistas lõppskooriks 2:1.

Kaheksandikfinaalis üllatuslikult Maroko seljatanud Benin suutis taas hambaid näidata ja turniiri kõige kõrgema reitinguga tiimi Senegali (FIFA edetabelis 22. koht) 69. minutini nulli peal hoida. Seejärel viis aga Evertoni poolkaitsja Idrissa Gueye favoriidid juhtima. Minimaalses kaotusseisus olnud Beninil oli veel variant mäng lisaajale viia, ent see eesmärk muutus keerulisemaks 83. minutil, mil keskkaitsja Olivier Verdon teenis punase kaardi, tõmmates viimase mehena vastase murule. Liverpooli tähtmängija Sadio Mane sel korral väravat ei löönud, aga raske võidu said senegallased kätte.

Poolfinaalid mängitakse ära 14. juulil. Senegali vastaseks saab olema Madagaskar - Tuneesia paari võitja ja Nigeeria kohtub Elevandiluurannik - Alžeeria võitjaga. Seega on võimalik, et tänavu on finaalis Senegal ja Nigeeria. Viimati mindi Aafrika Rahvuste Karika turniiril vastamisi 2006. aastal 3.-4. koha mängus. 1:0 võidu võttis Nigeeria.

Nigeeria - Lõuna-Aafrika Vabariik 2:1 (1:0)