15-mänguline seeria läbi! Chelseale köeti saun ja Tuchel sai esimese kaotuse (0)

Thomas Tuchel, mitu väravat oli su Chelseale enne tänast löödud? Kaks? Õige vastus! Palju täna löödi? Viis! Foto: Scanpix / Ben Stansall / AFP

Kõikide sarjade peale 15 mängu järjest kaotuseta püsinud Chelsea seeria sai läbi, kui Premier League'i 30. voorus kaotati eduseisust 2:5 West Bromwich Albionile.

Neist 15 mängust 14 puhul on Chelsea eesotsas olnud sakslasest treener Thomas Tuchel (47). Tema tüüritud ajal oli Londoni klubi omale lüüa lasknud seni kaks väravat. Kõik tundus kaunilt algavat ka laupäeva pärastlõunal.

Chelsea läks kodus 27. minutil Christian Pulisici tabamusest juhtima, kui noor ameeriklane lõpetas oma detsembri algusest kestnud väravapõua. Paar minutit hiljem sai 36-aastasest Thiago Silvast Chelsea läbi aegade vanim Inglismaa kõrgliigas punase kaardi teeninud mees, jättes Chelsea vähemusse. Liigamängus oli Silva seejuures viimati eemaldatud 2013. aasta mais, kui ta mängis PSG särgis.

Avapoolaja üleajal tuli Matheus Pereira tähetund, kes pööras kahe minutiga West Bromi kaotusseisu ümber eduks. Seejuures Pereira avatabamusele andis väravasöödu külaliste väravavaht (!) Sam Johnstone. Teisel poolajal lõi Callum Robinson 3:1 ja Mbaye Diagne 4:1. Mason Mount virutas paarkümmend minutit enne matši lõppu tabloole küll 2:4, kuid lõppsõna jäi Robinsonile. West Brom võttis 5:2 võidu ja alistas Chelsea liigas nende koduväljakul esmakordselt pärast 1978. aasta septembrit.

Seni Tucheli käe all koduväljakul vaid nullimänge tunnistanud Chelsea korjas Sam Allerdyce'i võistkonna abiga enda võrgust viis (!) palli. Liigatabelis jätkab Chelsea hetkel neljandana ja West Brom eelviimasena.

Chelsea - West Bromwich Albion 2:5 (1:2)

27. Christian Pulisic, 71. Mason Mount - 45+2., 45+4. Matheus Pereira, 63., 90+1. Callum Robinson, 68. Mbaye Diagne

Eemaldamine: 29. Thiago Silva (Chelsea)