19-aastane sakslane lõi oma esimese värava ja Dortmundi võidule, aga esinelik on endiselt kaugel (0)

Ansgar Knauff. Foto: Scanpix / Christian Kaspar-Bartke / POOL / EPA

Neli päeva tagasi Meistrite liiga veerandfinaali avamängus Manchester Cityle 1:2 kaotanud Dortmundi Borussia parandas Saksamaa kõrgliigas tabeliseisu, alistades Stuttgarti 3:2.

Koduväljakul mänginud Stuttgart haaras juhtohjad 17. minutil, kui Saša Kalajadžic suunas peaga Dortmundi ristnurka Borna Sosa tsenderduse. Dortmund pööras teise poolaja algul kaotusseisu ümber, kui 47. minutil skooris Jude Bellingham ja 52. minutil Marco Reus.

Dortmundi väärtuslikud võidupunktid oleksid peaaegu näppude vahelt minema libisenud, sest 78. minutil realiseeris võõrustajate kontrarünnaku Daniel Didavi, aga lõppsõna jäi siiski külalistele ja Ansgar Knauffile, kes säras karistusala lähistelt madala löögiga.

Meistrite liigas Manchester City vastu üllatuslikult algkoosseisu kuulunud ja nüüd Stuttgarti vastu vahetusest sekkunud 19-aastane Kauff lõi Dortmundi esindusmeeskonna eest karjääri esimese värava. See oli sakslasest ääreründaja kolmas mäng Saksamaa kõrgliigas.

Dortmund asub koduliigas endiselt viiendal kohal, kaotades neljandale ehk viimasele Meistrite liiga kohale setisme punktiga. Dortmundil on jäänud hooaja lõpuni kuus mängu - kodus Bremeni Werderi, Berliini Unioni, Leipzigi ja Leverkuseni Bayeri ning võõrsil Wolfsburgi ja Mainzi vastu. Stuttgart asub üheksandal kohal, kaotades omakorda Dortmundile seitsme punktiga.

Stuttgart - Dortmund 2:3 (1:0)
17. Saša Kalajdžic, 78. Daniel Didavi - 47. Jude Bellingham, 52. Marco Reus, 80. Ansgar Knauff