19-aastane talent veab Arsenali vägisi Meistrite liiga mängu (Inglismaal vahetus liider) (0)

Vahepeal totaalses kriisis vaevelnud Arsenal sai jõululauast uue hingamise ja pärast seda on Premier League'is ära antud vaid kaks punkti. Selle seeria sangar? Kahtlemata Bukayo Saka.

Kui Saka on midagi asist teinud, siis on Arsenal võitnud - nii võib elu Arsenalis kokku võtta. Viimases kuues mängus pole ta väravat või resultatiivset söötu andnud ainult Crystal Palace'i vastu ning selles kohtumises lepitigi vastasega 0:0 viiki. Chelseat, Brightonit, West Hami, Newcastle'it on võidetud. Ja nüüd ka Southamptonit.

Seejuures läks Southampton juba kolmandal minutil Stuart Armstrongi väravast juhtima, kuid Nicolas Pepe vastas kiirelt. Seejärel võttis septembris alles 19. sünnipäeva tähistanud Saka mängu üle. 39. minutil lõi ta võiduvärava ning 73. minutil pani palli kandikul ette Alexandre Lacazette'ile, kes selle sisse pidi libistama. Sakast sai Ashley Cole'i järel alles teine teismeline, kes Arsenali eest kunagi kahes liigamängus järjest värava löönud. Kokku on tema tänavune saldo Inglismaa kõrgliigas viis väravat ja kaks tulemuslikku söötu.

Edukad tulemused on Arsenali tõstnud 30 punktini, mida on ainult viie võrra vähem kui neljandal kohal asuval West Hamil. Kõige väärtuslikum saavutus on seekord aga ilmselt fakt, et nüüd ollakse ees oma vihasest rivaalist Chelseast. Inglismaalt pääseb Meistrite liigasse just tabeli neli esimest.

Ühtlasi vahetus täna Premier League'is taas ka tabeliliider, kui Manchester Unitedilt võttis selle koha üle Manchester City. West Bromwichist naastakse rutiinse 5:0 võiduga, millele laoti juba 4:0 võidetud avapoolajaga soliidne vundament. Kaks väravat sai kirja Ilkay Gündogan, ühe lisasid Joao Cancelo, Riyad Mahrez ja Raheem Sterling.

West Bromwich Albion - Manchester City 0:5 (0:4)
6., 30. Ilkay Gündogan, 20. Joao Cancelo, 45+2. Riyad Mahrez, 57. Raheem Sterling

Southampton - Arsenal 1:3 (1:2)