Menüü
TV
Veebisait

A. Le Coq Arenal avab uksed uus ja Eesti jalgpallile tähtis asutus (0)

Sportomedica kliiniku avamisüritus toimus A. Le Coq Arenale ajutiselt püstitatud telgis. Foto: Soccernet.ee

23. septembril avatakse koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga A. Le Coq Arena ruumides Eesti esimene täisteenust pakkuv spordimeditsiinikliinik Sportomedica.

Kliiniku eestvedajaks on Eesti jalgpallikoondise arst Kaspar Rõivassepp, kes pidas tänasel avaüritusel ka lühikese kõne.

"Tänane päev on minu kui arsti jaoks väga eriline, sest kliinikut avatakse üldjuhul korra elus. Võib-olla mõned avavad kaks-kolm korda. Ärevus on sees. Olen jõudnud oma ravitöös ja inimeste abistamises uuele kvaliteedile, sest selliseid võimalusi, nagu praegu Sportomedica näol, pole varem mu käsutuses olnud," sõnas Rõivassepp.

Ortopeed tõi välja kaks tähtsat aparaati, millest ta seni puudust tundis, aga mis nüüd uues kliinikus olemas. Üks neist on antigravitatsiooni liikumisrada, teine aga isokineetiline dünamomeeter, millega on võimalik mõõta lihase jõudu ja mida kasutatakse vigastustest taastumisel paranemise hindamisel ja vigastuste vältimisel.

REKLAAM

"Ma ei taha lubada sportlast täiskoormusega treeningule enne, kui lihasjõud pole taastunud vähemalt 90% vigastuse eelsest tasemest. Silma järgi on seda mõõta keeruline. Võimalik, aga eksimise ruum on suur ja tulemuseks kõrge korduvvigastuste risk," selgitas Rõivassepp aparaadi funktsiooni.

Doktor rõhutas, et kõige rohkem on tal hea meel, et ühe katuse alla on koondunud tugev ja tubli meeskond. "Ma ei pidanud inimesi palju veenma. Spordivigastuste ravi on kompleksne ja nõuab erinevate spetsialistide – kiropraktikud, massöörid, füsioterapeudid, toitumisspetsialistid, spordipsühholoogid – koostööd, mis on seni olnud keerukas.

Spetsialiste on meil häid, aga nad on paiknenud erinevates asutustes üle Tallinna. Nüüd on suur osa neist meie kliinikus koos. Nii abi andmine kui ka abi saamine on tänasest päevast oluliselt lihtsam. Loodan, et inimesed üha enam pöörduvad meie kliinikusse sooviga rakendada teadlikke samme vigastuse vältimiseks.

Teaduslikult on tõestatud, et vigastusi on võimalik vältida. Mul oleks väga hea meel, kui saaksin kunagi pensionile minna mitte põhjusel, et ma ei jõua enam töötada või olen liiga vana, vaid seetõttu, et vigastusi lihtsalt enam ei ole ja tuleb kõrvale astuda!" rääkis Rõivassepp.

Sportomedica eestvedaja, Eesti jalgpallikoondise arst Kaspar Rõivassepp ja Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Anne Rei tänasel kliiniku avamisel. Foto: Alina Birjuk / Sportomedica pressimaterjal

Eesti Jalgpalli Liit on A. Le Coq Arena põhjatribüüni all esmaspäeval uksed avava kliiniku strateegiline partner. Alaliidu peasekretär Anne Rei rõhutas avaüritusel, et tegemist pole tähtsa asutusega mitte ainult Eesti jalgpallile, vaid tervele Eesti spordile.

"Kaspariga kaks aastat tagasi maha istudes mõtlesime algselt väikesest jalgpallimeditsiinikeskusest, aga praegu avatakse siin kompleksne ja kaasaegne kliinik. Tänan Kasparit, et tal oli julgust, ambitsiooni ja missioonitunnet teha ära midagi suurt tervele Eesti spordile," lausus Rei.

* * *

Sportomedica teisipäevane pressiteade:

Sportomedica meeskond koosneb oma ala spetsialistidest, kelle hulka kuuluvad teiste seas ka ortopeed Kaspar Rõivassepp ja endine tippsportlane ning psühholoog Virge Naeris. Oma teadmiste ja kogemustega panustab kliiniku loomisse ka mitmeid tippsportlasi säravate tulemusteni viinud füsioterapeut Indrek Tustit.

Alates 23. septembrist tegutsev spordimeditsiinikliinik Sportomedica on mõeldud nii tippsportlasetele kui ka harrastajatele, kes otsivad spetsialistide tuge vigastuste ennetamisel, neist taastumisel ning psühholoogilist nõustamist sportlike saavutuste edendamisel.

Täisteenust pakkuvas spordikliinikus töötab üle kahekümne oma ala spetsialisti, kelle hulka kuuluvad suurel hulgal tippsportlasi ravinud ortopeed Kaspar Rõivassepp, spordiarst Gunnar Männik, psühholoogiline nõustaja Virge Naeris ja paljud teised.

Oma põhjalike teadmiste ja kogemustega füsioteraapiamaailmast panustab kliiniku loomisesse ka füsioterapeut Indrek Tustit. "Meditsiinilisest aspektist vaadatuna on Eestis puudu füsioterapeutidest, kellel on põhjalikud teadmised nii spordist kui ka sportlastest. Tippsportlastel on abi saamiseks väga kõrged ootused – nad vajavad tulemuslikku ravi kindla ajaperioodi jooksul ja seda erinevate spordialade spetsiifika raames," kommenteeris Indrek Tustit.

"Seega kliinikut, mis toob tipptasemel teadmised ja teenused ning mitmekülgse masinapargi ühe katuse alla, on spordiringkondades oodatud juba pikalt. Loodetavasti toob uue aja kliinik kaasa ka suure arengu Eestis pakutavas spordifüsioteraapias," lisas Tustit.

Spordikliiniku masinaparki kuulub suur hulk treening- ning taastumisvahendeid. Sportlasele ja harrastussportlasele on mõeldud näiteks lööklaine aparaat erinevate ülekoormuslike kõõluseprobleemide ravimiseks, isokineetiline dünamomeeter lihasjõu hindamiseks ning Eestis uusima tehnoloogiaga AlterG antigravitatsiooni liikumisrada nii taastusraviks kui ka treenimiseks.

Sportomedica teenuste hulka kuuluvad ka noorsportlaste terviseuuringud, mis on rahastatud Eesti Haigekassa poolt ennetusprojekti "Noorsportlaste tervisekontroll spordiga seotud terviseriskide ennetamiseks" raames. Kuni 19-aastased noored, kes lisaks kehalise kasvatuse tundidele treenivad ja võistlevad regulaarselt vähemalt kuus akadeemilist tundi nädalas, saavad registreeruda terviseuuringutele visiiditasu eest. 

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
MEISTRITE LIIGA AVAPAUK
TASKUHÄÄLINGU VÄRSKE OSA
Pikk ette (ja ise järele) | VAR, millal juba tuled? Eesti kohtunikud vajavad sind oma skandaalsetelt otsustelt tähelepanu kõrvale juhtimiseks
EESTI NAISTE KOONDIS
TAMMEKA MEES SIHIB KÕRGELE
Ambitsioonikas Kiidjärv: esiteks on vaja Tammekas Pechter ära süüa ja siis koondises Hein. Seejärel on uksed lahti
EESTLASED VÕÕRSIL
MÕTTEID
Ott Järvela | Hukka tuleb mõista vastutustundetu Armeenia delegatsioon, mitte mõistust kuulanud Karol Mets
VÄÄRT VAATAMIST-LUGEMIST
 
Valencia pimedad mehed
VÄLISMAA
Valencia pimedad mehed (2)
Kahekordne Meistrite liiga finalist Valencia jättis selja taha klubi ajaloo kõige nukramaigulisema suve ja fännid ei jõua ära oodata, millal neil avaneb võimalus omanik Peter Limi pea teibasse ajada.
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
21
19
1
1
56:15
58
2.
Paide Linnameeskond
23
17
0
6
57:24
51
3.
Nõmme Kalju FC
24
14
5
5
46:15
47
4.
Tallinna FCI Levadia
23
13
5
5
55:29
44
5.
Viljandi JK Tulevik
24
9
2
13
27:41
29
6.
Tartu JK Tammeka
24
7
7
10
27:37
28
7.
JK Narva Trans
23
5
6
12
21:33
21
8.
Tallinna JK Legion
24
5
6
13
18:40
21
9.
FC Kuressaare
24
4
7
13
23:48
19
10.
JK Tallinna Kalev
24
3
3
18
13:61
12