Aafrika MM-i kvalifikatsioon: Zimbabwe pääses väikese Somaalia vastu suure ehmatusega (0)

Aafrika MM-i esimese kvalifikatsiooniringi esimeses voorus tegi Zimbabwe vastu suure üllatuse Somaalia, aga teises voorus suutis Zimbabwe napilt võidu ära võtta.

Aafrika madalaimat tabelikohta hoidev Somaalia suutis eelmisel nädalal Zimbabwet 1:0 võiduga kostitada, aga eile sai nende õnn otsa. Siiski oli mäng viimase hetkeni lahtine ning Somaalia lahinguta alla ei andnud.

Esimene värav sündis alles 77. minutil, kui Marshall Munetsi käärlöögiga üldseisu viigistas, aga eksimus Zimbabwe kaitsja poolt lasi Somaalial 85, minutil viigistada. See tähendas, et Zimbabwe vajas kahte väravat, et edasi pääseda.

Vaid minut hiljem lõi Admiral Muskwe Zimbabwe tagasi ette ning teisel lisaminutil suutis Zimbabwe võidu Somaalia käest ära varastada. Eelmise nädala võit oli Somaalia esimene alates 2009. aastast ning nende kahjuks ajalugu korduda ei suutnud.

Zimbabwe - Somaalia 3:1 (0:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Zimbabwe 3:2