Aland United murdis Aarna vääratusest hoolimata dramaatiliselt karikafinaali (0)

Pille Raadik ja Signy Aarna saavad mängida Soome karikafinaalis. Foto: Liisi Troska

Soome naiste karikavõistlustel pidasid ülimalt haarava poolfinaallahingu Aland United ja KuPS. Võitjana väljus sellest normaalaja viimastel sekunditel lüüasaamisest pääsenud Aland United.

KuPS läks juba 35. minutiks 2:0 juhtima, ent avapoolaja üleminutitel õnnestus Monica Hagströmil üks värav tagasi lüüa. Teise poolaja keskel tabas Aland United ka korra posti, kuid viigiväravani jõuti alles teise poolaja lõpuhetkedel, mil pall käis ühe värava alt teise alla. Tiksus juba teise poolaja viies lisaminut, kui Emelie Johansson lõpuks sihile jõudis.

Lisaajaks tõi Aland United äsjase kangelase Johansson asemel väljakule Signy Aarna, teine klubi ridadesse kuuluv eestlanna Pille Raadik mängis kaasa kogu mängu. Et lisaaeg enam väravaid ei toonud, asuti lööma penalteid. Mõlema naiskonna esimesest viiest lööjast eksisid kaks ja Alandi poolel oli üks neist paraku Aarna. Alandi kuuenda löögi suutis Ode Fulutudilu aga realiseerida, sellal kui Kaisa Kotka KuPS-i poolel vääratas.

Penaltiseerias seega 4:3 peale jäänud Aland United läheb finaalis vastamisi TiPS-iga, kes alistas teises poolfinaalis 2:0 PK-35 Vantaa.

KuPS-i meeskond mängis samal ajal Veikkausliigas võõrsil 2:2 viiki HJK-ga. Ilmari Niskaneni kiirest avaväravast saadud eduseisu hoiti kaua ja kuigi Roope Riski 74. minutil viigistas, viis Niskanen peagi KuPS-i uuesti ette. Kuid viimane sõna jäi ikkagi HJK-le ja Tim Väyrynenile, kes taastas viigiseisu vaid kaks minutit pärast Niskaneni teist tabamust. Ats Purje jälgis kaaslaste tegemisi pingilt. KuPS on liigatabelis 15 punktiga teine, mängu vähem pidanud HJK 13 punktiga kolmas.

Pingile jäi ka Taijo Teniste, kui Brann vandus Norra kõrgliigas koduväljakul 1:2 alla Valerengale. Kõik kolm tabamust sündisid penaltipunktilt. Valerenga on tabelis kolmas, 12 vooruga 15 punkti kogunud Brann on viimasest viiest mängust saanud juurde vaid kaks silma ja see annab neile 16 meeskonna konkurentsis 8. koha.