Aland United pidas pingele vastu ja sündis tükike Eesti jalgpalliajalugu! (0)

Võidukas Aland United. Foto: palloliito.fi

Soome naiste kõrgliiga tipus troonib aastal 2020 Aland United ehk meistrikulla saavad kaela Pille Raadik ja Signy Aarna. Esmakordselt kroonitakse kaks Eesti jalgpallurit korraga välismeistriks.

Aland läks viimasele voorule vastu teadmises, et võit garanteerib meistritiitli. Espoo Honka asus koduplatsil varakult juhtima, kuid Aland viigistas kiiresti ja avapoolaeg seisul 1:1 lõppeski. 58. ja 70. minutite väravatest napsasid külalised aga võidu ja seega ka meistritiitli. Raadik tegi kaasa täismängu, Aarna sekkus vahetusest 73. minutil.

Raadikule on see teine Soome meistritiitel - ta aitas Alandi kullani ka 2013. aastal -, Aarnast saab aga 19. Eesti jalgpallur*, kes välisriigi meistriks kroonitud. Raadik ja Aarna osalesid 18-mängulisel kõigis matšides (Raadik 16 algrivistusest, kaks vahetusest; Aarna neli algrivistusest, 14 vahetusest), Aarna panustas lisaks kolme väravaga.

Alandi lähim rivaal Tikkurila Palloseura leppis viimases voorus viiki Kuopio Palloseuraga ja jäi hooaja lõpuks kahe silmaga alla. TiPS-i ja KuPS-i jagatud punktid jätsid ühtlasi medalita HJK, kelle ridadesse kuulub Karina Kork; väravavahti ei lubatud põllule ka viimases voorus, kus pealinnaklubi sai 3:0 võidu Jyväskylä Pallokerho üle, kuid lõpuks jäädi KuPS-ile väravate vahega alla. Kork vaatas kõiki 18 mängu pingilt.

Välismaa klubiga meistriks tulnud Eesti jalgpallurid:

• Taanis Urmas Rooba (FC Kopenhaagen 2003, 2004, 2006)
  • Soomes Sergei Terehhov (Valkeakoski Haka 2004), Ats Purje (Turu Inter 2008, Kuopio Palloseura 2019), Pille Raadik (Aland United 2013, 2020), Mihkel Aksalu (SJK 2015), Signy Aarna (Aland United (2020)
  • Bulgaarias Joel Lindpere (Sofia CSKA 2005)
  • Leedus Taavi Rähn (Ekranas 2008)
  • Hollandis Ragnar Klavan (AZ Alkmaar 2009)
  • Poolas Sergei Pareiko (Krakowi Wisla 2011), Henrik Ojamaa (Varssavi Legia 2014)
  • Ungaris Tarmo Kink (Györi ETO 2013), Igor Morozov (Debrecen 2014), Inna Zlidnis (Ferencvaros 2015, 2016, 2019)
  • Valgevenes Artur Pikk (Barõssavi BATE 2016)
  • Norras Pavel Londak (Rosenborg 2016)
  • Walesis Kevin Kauber (The New Saints 2018)
  • Maltal Albert Prosa (FC Valletta 2018)
  • Armeenias Ilja Antonov (Ararat-Armenia 2020)

* 20., kui arvestada ka Andreas Vaiklat, kelle toonane tööandja Norrköping krooniti 2015. aastal Rootsi meistriks. Varuväravavahina ei saanud Vaikla aga minuteid kirja ja vastavalt Rootsi reglemendile pole ta sestap ametlikult tiitlit võitnud.