Alla 15 minuti vastu pidanud Verratti rumalus läks PSG-le kalliks maksma (0)

Folarin Balogun ja Younis Abdelhamid rõõmustavad viigivärava üle, Kylian Mbappe lahkub pettunult. Foto: Scanpix / EPA / Mohammed Badra

Prantsusmaa kõrgliigas loovutas ühtmoodi punkte kogu esinelik, teiste seas Paris Saint-Germain. Marco Verratti eemaldamise tõttu pool tundi kümnekesi mänginud pealinlased lasid seejuures Reimsil 1:1 viigivärava lüüa kuuendal lisaminutil.

Kolmest eelmisest liigamängust hooaja esimesed kaks kaotust saanud PSG läks väljakule teadmisega, et lähim jälitaja Lens on selles voorus juba viigistanud Troyesiga ning kolmandal-neljandal real olevad Marseille ja Monaco mängisid samuti omavahel 1:1 viiki. Avapoolajal suudeti siiski teha vaid üks raamidesse läinud pealelöök, ehkki pärast MM-i alustas esmakordselt üheskoos trio Kylian Mbappe-Neymar-Lionel Messi.

Enne pühapäevaõhtut 11 mängu järjest löömatuna püsinud Reims ei rahuldunud kaitses istumisega, Jujya Ito ja Arsenalist laenule võetud Folarin Balogun sundisid ka Gianluigi Donnarummat paaril korral tõrjetööd tegema. Korra lõi Marshall Munetsi healt positsioonilt palli PSG väravavahile otse sülle.

Teiseks poolajaks tahtis Christophe Galtier teravust lisada ja tõi platsile Marco Verratti, kuid see ei osutunud ülemäära heaks lükkeks. Esialgu näis kõik küll hästi, sest Messi eeltöö ja paari õnneliku rikošeti järel viis väravavahist mööda keerutanud Neymar PSG juhtima. Siis saabus aga 59. minut, mil peakohtunik Ruddy Buquet pidi järjest tegema mitu keerulist otsust.

Esmalt näis, et Balogun on teeninud penalti, kui Marquinhos ta karistusalas kukutas, videokordus näitas aga, et Reimsi ründaja oli suluseisus. Samas suunati Buquet ekraani juurde vaatama eelnenud olukorda, kus Verratti oli Itol jalad alt niitnud. Peakohtunik muutiski kollase kaardi punaseks ja PSG jäi pool tundi enne lõppu vähemusse - Verratti jõudis seega platsil olla alla veerand tunni.

PSG ei jätnud ründamist, Sergio Ramose pealöögist kolises põiklatt ja Achraf Hakimi tabamuse nullis napp suluseis. Reims karistas väljakuperemehi kuuenda üleminuti alguses, kui läbisööt vabastas Baloguni, ründaja mängis üle ka Donnarumma ja tõi kohtumise viimase pallipuutega Reimsile 1:1 viigi. PSG edu on seega Lensi ees ikka vaid kolmepunktiline, Marseille jääb maha viie ja Monaco juba kümne punktiga.

PSG - Reims 1:1 (0:0)