Analüütikud ennustavad algava Meistrite liiga hooaja võitjaks Hispaania suurklubi

Foto: Opta Jose Twitter

Euroopa vägevaima jalgpallivõistluse play-off on peagi algamas. Betsafe'i jalgpallianalüütikud analüüsisid eksklusiivselt 62 000 viimasel kümnendil toimunud matši tulemusi ja pakuvad 13% tõenäosusega võitjaks FC Barcelonat. Mulluse tšempioni Reali võidutõenäosuseks peetakse vaid 6%.

Betsafe'i analüütiku Ivan Špoli sõnul näitab mitmekümne tuhande jalgpallikohtumise paigutamine spetsiaalsesse ennustusmudelisse, et katalaanidel on 13% võidutõenäosus teiste konkureerivate klubide ees. "Barcelona saab nautida aga väikest edu, sest nende kannul on 12,7% võidutõenäosusega Liverpool," ütles Špol.

Barcelona on ehk teiste klubidega võrreldes näidanud parimat stabiilselt tipus olemist – nad on viimase kümne aastaga kogunud lausa 30 tiitlit. Liverpool on samal ajal just viimastel aastatel teinud suuri samme edasi ning hooaja esimene pool läbiti sisuliselt eksimusteta.

Betsafe'i jalgpalli Meistrite liiga ennustused näitavad, et Barca ja Liverpooli kannul on võiduvõimalustega Manchester City (11,3%), Juventus (10,8%) ja Pariisi Saint-Germain (10,5%).

Möödunud hooaja tšempionil Real Madridil on neljanda järjestikuse Meistrite liiga tiitli võitmise võimalus vaid 6,1%. Ennustusmudeli järgi on näiteks isegi FC Portol koguni 9,8% võimalus tiitel võita.

Mida võib oodata kaheksandikfinaalidest?

Špoli sõnul on kaheksast play-off paarist mudeli järgi mõned vastasseisud väga ühepoolsed, mõned aga liiga tasavägised, et ühele tiimile selget eelist anda. "Manchester City on kõige tõenäolisem meeskond, kes veerandfinaali pääseb (edasipääsuvõimalus 79,3%) - nemad lähevad vastamisi Bundesliga tabeli tagumises pooles vaevleva Schalke 04-ga. Meie mudeli järgi on kõige tõenäolisemaks resultaadiks kahe mängu kokkuvõttes City 4:1 võit," ütles Špol.

Arvatav tiitlivõitja Barcelona läheb kaheksandikfinaalides kokku Lyoni Olympique'iga ning võidab ennustusmudeli järgi selles vastasseisu kahe mängu kokkuvõttes 3:2. PSG alistab ilmselt kahe mängu kokkuvõttes Manchester Unitedi seisuga 4:2 ning Juventuse superstaar Cristiano Ronaldo aitab Juventuse Atletico Madridi vastu napi 2:1 võiduni.

Ennustusmudel

Ennustusmudeli tuum seisnes selles, et kõikidele meeskondadele anti nende viimase kümnendi koduliiga tulemuste põhjal ründereiting ja kaitsereiting, arvestades suurema kaaluga värskemaid resultaate.

"Seni oleme Meistrite liiga tulemuste ennustamist kirjeldanud vaid läbi koduliiga tulemuste. Kõik liigad ei ole oma tasemelt aga sugugi võrdsed, mistõttu ei pruugi edu koduses sarjas tingimata tähendada edu rahvusvahelisel tasandil," ütles Špol.

"Selle vea tasandamiseks ennustab meie mudel esmalt eelmisi Meistrite liiga tulemusi ainult koduliiga skooride põhjal ning võtab seejärel arvesse vahe ennustatatud tulemuse ja päris resultaadi vahel. See erinevus annab meile märku, kas klubid esinevad Meistrite liigas enda koduse liiga tulemuste põhjal arvestatud ennustustega võrreldes paremini või halvemini," selgitas Špol.

Terve analüüsi ja metoodika ülevaatega saab eksklusiivselt tutvuda Betsafe’i blogis.

Valimisintervjuu | Riigikogu esimees Eiki Nestor: tean valemit, kuidas Eesti koondis jõuab EM-ile!
TÄHTSAT VÄLISMAALT
EESTLASED VÕÕRSIL
POLIITPRAADIMISTE AVALÖÖK
Valimisintervjuu | Juhuslik jalgpallivaataja Jaak Madison: EKRE olukord sarnaneb Bayerni omaga
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID