Anderlecht pani Villarreali kotti ning lülitas Kollase Allveelaeva eurosarjast välja (0)

Anderlecht alistas võõrsil Villarreali ning pääses Konverentsiliiga veerandfinaali. Foto: Scanpix / Alberto Saiz / AP Photo

UEFA Konverentsiliiga 1/8-finaali kordusmatšis alistas Anderlecht 1:0 Villarreali ning pääses veerandfinaali. West Ham United nüpeldas AEK Larnacat 4:0.

Villarreali ja Anderlechti avamäng Belgias lõppes 1:1. Teine lahing Hispaanias liikus ka pikalt viigikursil, kuniks kätte jõudis 73. minut. Anderlechti mehed harutasid vastaste kaitse täiesti lahti, Michael Murillo toimetas paremalt tiivalt palli värava ette Islam Slimanile, kes lükkas selle lihtsa vaevaga võrku ja kinkis Anderlechtile koha kaheksa parima seas.

West Ham United võttis avamängust 2:0 võidu, nädal hiljem jätkasid nad samal lainel. 21. minutil avas skoori Gianluca Samacca, avapoolajal rohkem väravaid ei sündinud. 47. minutil duubeldas eduseisu Jarrod Bowen, kaks minutit hiljem lõi ta enda teise ja tegi seisuks 3:0. Viimase palli supsas 65. minutil Larnaca võrku Divin Mubama. Üldseis 6:0.

Head minekut näitas ka Fiorentina, alistades võõrsil 4:1 Sivasspori. Võõrustajad asusid 35. minutil Erdogan Yesilyurdi väravast juhtima, kuid selle nullis 44. minutil Arthur Cabral. Teisel poolajal läks Itaalia klubi oma teed - 62. minutil skooris Nikola Milenkovic, 78. lõi omavärava Dimitrios Goutas ja 89. minutil tegi seisuks 4:1 Gaetano Castrovilli. Kahe mängu kokkuvõttes võitis Fiorentina 5:1.

Kui Fiorentina hoidis Itaalia lippu kõrgel, siis Lazio seda ei suutnud, kui kaotas võõrsil 1:2 AZ Alkmaarile ning kukkus välja. Hollandlaste eest tegid skoori Jesper Karlsson ja Vangelis Pavlidis, Lazio eest säras väravaga Felipe Anderson. Üldskoor Alkmaarile 4:2.

Edasi pääsesid ka Poznani Lech, Nice ja Basel, kes triumfeerisid vastavalt Djurgardeni, Tiraspoli Šeriffi ja Bratislava Slovani vastu, kusjuures Baselil läks selleks tarvis penaltiseeriat.

Villarreal - Anderlecht 0:1 (0:0)kahe mängu kokkuvõttes edasi Anderlecht  1:2
73. Islam Slimani

West Ham United - AEK Larnaca 4:0 (1:0)kahe mängu kokkuvõttes edasi West Ham  6:0
21. Gianluca Scamacca, 47., 49. Jarrod Bowen, 65. Divin Mubama

Eemaldamine: 44. Gustavo (AEK)

Sivasspor - Fiorentina 1:4 (1:1)kahe mängu kokkuvõttes edasi Fiorentina  1:5
35. Erdogan Yesilyurt - 44. Arthur Cabral, 62. Nikola Milenkovic, 78. ov. Dimitrios Goutas, 89. Gaetano Castrovilli

Eemaldamine: 81. Hakan Arslan (Sivasspor)

AZ Alkmaar - Lazio 2:1 (1:1)kahe mängu kokkuvõttes edasi Alkmaar  4:2
28. Jesper Karlsson, 62. Vangelis Pavlidis - 21. Felipe Anderson

Djurgarden - Poznani Lech 0:3 (0:0)kahe mängu kokkuvõttes edasi Lech  0:5
77. Filip Marchwinski, 90+1. Nika Kvekveskiri, 90+2. Michal Skoras

Eemaldamine: 44. Marcus Danielson (Djurgarden)

Bratislava Slovan - Basel 2:2 (2:0)kahe mängu kokkuvõttes 4:4, penaltitega võitis Basel  1:4

11. Malik Abubakari, 17. Juraj Kucka - 53. Riccardo Calafiori, 90+3. Zeki Amdouni

Nice - Tiraspoli Šeriff 3:1 (1:0)kahe mängu kokkuvõttes edasi Nice  4:1