Antonovile õnnetu karikafinaal oli sajandi mängu vääriline (0)

Mängu pingilt jälginud Ilja Antonovi koduklubi Ararat-Armenia jäi esimeses suures lahingus tühjade pihkudega, Armeenia karika kergitas pea kohale Noah.

Finaal oli seekord igati nime väärt. Ararat-Armenia haaras neutraalsel pinnal ja publikuta peetud mängus esimese pooltunniga 3:0 eduseisu ja läks poolajapausile 4:1 pealt, kuid Noah tagus teise poolaja keskel kümne minutiga kolm tükki tagasi ja tabloo näitas seega ühtäkki 4:4 viiki.

Kolmandal ja ühtlasi viimasel normaalaja üleminutil eksis jämedalt Ararati kaitseliin ja kaks vastaste meest pääsesid liini taha jooksu, aga Elevandiluurannikult pärit kaitsja Alphonse suutis nad mõlemad (!) väljaspool karistusala maha võtta. Loogiliselt jäi Antonovi leivaisa sellest olukorrast vähemusse.

Lisaajal läks Noah esimest korda juhtima, kui 114. minutil 11 meetrilt realiseeriti, aga 5:5 värav vaid kaks minutit hiljem saatis mängu ikkagi penaltiseeriani. Ararat alustas, aga esimeses löökideringis särasid tõrjetega väravavahid; järgmiseks eksis Noahi kolmas lööja (üle), aga vastu kohe Ararati neljas (tõrje). Siis realiseeriti järjest üheksa penaltit, kuni Ararati üheksas lööja eksis ja leeduka Rokas Krusnauskase õnnestumine selgitas karikavõitja.

Uuesti kohtuvad samad meeskonnad nelja päeva pärast Armeenia meistrivõistluste viimases voorus, kui Ararat-Armenial on au mängu võõrustada. Meistritiitli kindlustamiseks piisab neile viigist, Noahi võidu korral kuulub aga seegi trofee neile.