Argentina alustas Copa Americat Messi iluväravaga, aga kaotas avamängus punkte (0)

Lionel Messi. Foto: Scanpix / Ricardo Moraes / Reuters

Kuuekordne maailma parim jalgpallur Lionel Messi alustas möödunud ööl jahti koondisekarjääri esimese tiitli nimel, kui leppis Copa America avamängus 1:1 viiki Tšiiliga.

33-aastane Messi ei ole kordagi Copa America võitjaks kroonitud, Argentina eelmine triumf pärineb aastast 1993. Argentina on hiljuti kaks korda Copa America finaalis mänginud, aga nii 2015. kui 2016. aastal jäädi penaltiseerias alla Tšiilile. Tänavu alustati turniiri just Tšiili vastu.

Argentina asus mängu 33. minutil juhtima, kui Messi keerutas karistuslöögist palli üle müüri Claudio Bravo näppudest posti kõrvale. Tšiili sai viigi VAR-i abil määratud penaltist. Emiliano Martinez tõrjus Arturo Vidali penalti 57. minutil, aga esimesena oli jaol Eduardo Vargas, kes suunas karistusalasse jäänud lahtise palli peaga väravasse.

Paraguay sai 3:1 võidu Boliivia vastu. Boliivia asus mängu juba kümnendal minutil Erwin Saavedra penaltist juhtima, aga Jaume Cuellar sai avapoolaja lõpus teise kollase kaardi ja Boliivia mängis järelejäänud mängu kümnekesi. Paraguay kasutas arvulise ülekaalu ära, kui teisel poolajal sahistas kaks korda Angel Romero ja korra Kaku.

Argentina, Tšiili, Paraguay ja Boliiviaga kuulub samasse alagruppi veel Uruguay, kes alustab turniiri Eesti aja järgi ööl vastu laupäeva, kui kohtub Argentinaga. Veerandfinaali pääseb mõlemast viieliikmelisest alagrupist neli paremat. Teise alagrupi moodustavad Brasiilia, Kolumbia, Peruu, Ecuador ja Venezuela.

Argentina - Tšiili 1:1 (1:0)