Argentina alustas šokk-kaotusega, kaks mängu jäid 0:0 viiki, Prantsusmaa näitas võimu ja Giroud tõusis Henry kõrvale (0)

MM-finaalturniiri kolmandal päeval alistus tiitlisoosik Argentina üllatuslikult Saudi Araabiale 1:2. Seejärel leppisid Taani ja Tuneesia 0:0 viiki ning sama skooriga lõppes ka Mehhiko ja Poola kohtumine. Päeva lõpetas tiitlikaitsja Prantsusmaa kindel 4:1 võit Austraalia üle.

Päeva avasid Argentina ja Saudi Araabia, kes olid varasemalt omavahel kohtunud neli korda: kaks võitu Argentinale ja kaks viiki. Juba 10. minutil paistis, et ka täna lähevad argentiinlased mööda enda teed, sest Messi oli täpne penaltipunktilt.

Avapoolaja käigus sahises saudide värav veel kolm korda, ent igas olukorras fikseeriti suluseis. Saudid näitasid kavalat mängu, millega suudeti argentiinlasi ka teise poolaja algul kaks korda nõelata - 49. minutil virutas Al-Shehri hea läbisöödu järel palli Martinezi selja taha ning neli minutit hiljem keerutas Al Dawsari nahkkera tagumisse nurka - ning matš oli pea peale keeratud.

Pika kannatamise, väravavaht Al Owaisi heade tõrjete, kuue kollase kaardi ning lõpuvile järel said saudid enda koondise ajaloo magusaima võidu kirja, sest Argentina alistati 2:1.

D-alagrupi avamäng sai avavile kell 15. Mitte kunagi MM-il teineteise vastu mänginud Taani ja Tuneesia kohtusid viimati maavõistlusmängus 2002. aastal, kui võidutsesid taanlased 2:1. Mullu jõudis Taani EM-il poolfinaali, Tuneesia saavutas Araabia karikavõistlustel teise koha. Kuigi Taanit peeti selgeks soosikuks, siis väravat nad lüüa ei suutnud, avapoolajal oli hoopis Tuneesia ohtlikum. Teisel poolajal oli mäng Taani käes, ent rünnakul jäi nende tegutsemine lahjaks, mis viiski viigini.

Teise Põhja-Ameerika koondisena platsile saanud Mehhiko tegi sama, mis eile USA - mehhiklased domineerisid eurooplaste vastu, kuid ei suutnud võidupunkte võtta. Erinevalt eilsest ei löödud aga täna penaltit väravasse, kui juba MM-i legendiks kerkinud Guillermo Ochoa jäi ette Robert Lewandowski 11-meetri trahvilöögile. Lisaks säras ka poolakate esikinnas Wojciech Szczesny, kes tegi mitu head tõrjet.

Päeva viimases mängus pandi proovile Prantsusmaa, sest Austraalia asus juba üheksandal minutil kohtumist Craig Goodwini väravast juhtima, aga Prantsusmaa läks vaheajale 2:1 eduseisus, kui skoorisid Adrien Rabiot ja Olivier Giroud. Prantsusmaa lisas teisel poolajal veel kaks väravat, kui pea said valgeks Kylian Mbappe ja Giroud.

36-aastane Giroud kerkis Prantsusmaa koondise kõigi aegade edetabelis Thierry Henryga jagama liidripositsiooni. Mõlemad mehed on koondisesärgis löönud 51 väravat. Giroud võib rekordi ainuomanikuks saada eeloleval laupäeval, kui vastamisi minnakse Taaniga.