Menüü
Veebisait

Argentina ja Prantsusmaa "jalutuskäikude" vahele mahuvad nii Eriksen, Lewandowski kui ka Ochoa (1)

Robert Lewandowski ja Guillermo Ochoa hakkavad üksteist üle mängima. Fotod: Scanpix / Mike Jones / News Images / Imago Images / Molly Darlington / Reuters

Katari MM-i kolmas mängupäev kuulub C- ja D-alagruppidele. Kui nii mõneski mängus võiks võitja juba ette teada olla, siis näiteks Mehhiko ja Poola matš peaks igasugu arvestuste põhjal olema nende jaoks üks kaalukamaid. Õhtu lõpetavad Prantsusmaa ja Austraalia, eriline tõestamiskoht on just valitseval meistril.

  • 22.11. kell 12.00 C-alagrupp Argetina - Saudi Araabia
  • 22.11. kell 15.00 D-alagrupp Taani - Tuneesia
  • 22.11. kell 18.00 C-alagrupp Mehhiko - Poola
  • 22.11. kell 21.00 D-alagrupp Prantsusmaa - Austraalia
  • Osale MM-i ennustusmängus!

Kolmanda päeva juhatavad sisse Lõuna-Ameerika tipp Argentina ning MM-iks ülimalt hoolega ja pikalt valmistunud Saudi Araabia. Korralik ettevalmistusprotsess küll kardetavasti väga hästi välja paista ei saa, sest Argentina on selles võistluspaaris lihtsalt niivõrd selge favoriit. Koguni selline, kes on tõsimeeli tiitlit jahtima läinud.

Kohtumise eel hajutas Argentina staar Lionel Messi ka igasuguseid kahtlusi, nagu oleks ründajat kimbutamas vigastused. Teisalt toonitas 35-aastane äss, et käesolev turniir on tema viimane suur võimalus ihaldatud karikat püüda. "See on tõenäoliselt mu viimane MM ja viimane võimalus oma unistus ellu viia. Ma olen väga õnnelik ja elevil, proovin seda MM-i tõeliselt nautida," kinnitas ta mängueelsel pressikonverentsil.

Saudi Araabia poolehoidjad saavad ka aru, millise kaliibriga meeskond nende parimatele poistele vastu astub ning seetõttu loodetakse näha lihtsalt võimalikult head lahingut. "Jalgpallis pole piire. Pead olema ise oma õnne sepp, jätma kõik väljakule, valmistuma maksimaalselt ning vältima vigu," püsivad jalad kindlalt maas, kinnitab saudide loots Herve Renard.

Coolbeti koefitsiendid:

Argentina võit - 1,18
Viik - 7,45
Saudi Araabia võit - 21,00

D-alagrupi avamatši peavad Taani ja Tuneesia, kellest esimene loodab kätte saada kindla võidu. 2018. aasta MM-il 16 parema sekka pääsenud ning viimasel EM-il koguni poolfinaali välja marssinud taanlaste kohta on see ka igati aus lootus. Võtkem kasvõi ka abiks FIFA paremusjärjestuse, kus Tuneesia hoiab 30. pulka ning Kasper Hjulmandi hoolealused on hetkel kümnendal real.

Hjulmand kinnitas muidugi mängueelsel pressikonverentsil, et end favoriidiks ei peeta. Samas lisas ta, et taanlaste eesmärgiks on kogu kupatus kotti pista. "Meie eesmärk on midagi võita. Turniirile sõitnud mängijatel on kvaliteeti, et võita. Et võita kõik mängud!" usub taanlaste peatreener.

Coolbeti koefitsiendid:

Taani võit - 1,60
Viik - 3,75
Tuneesia võit - 7,20

C-alagrupis toimetavad peale Mehhiko ja Poola ka Argentina ja Saudi Araabia, mistõttu saab kahe esimese koondise duell olema päris kaalukas. Mehhiko ja Poola on juba geograafilisest võtmest erinevad meeskonnad, ka seda vastupidavaimat materjali jagub erinevatele rinnetele. Ei tule vast uudisena, et poolakate liider on ründetuus Robert Lewandowski, samas mehhiklaste trumbiks on MM-idel särama lööv kindamees Guillermo Ochoa. Kes kelle üle mängib?

"Esimene kohtumine on ülikaalukas. Ühtlasi pole mul probleemi välja öelda, et viimases matšis (Argentina vastu - toim.) võtame me eeldatavasti null punkti ehk kaotuse," teevad poolakad juba erinevaid kalkulatsioone, kinnitas Wojciech Szczesny. "Me saime kohapeal valmistuda matšiks vaid kolm päeva. Tegime omakeskis naljagi, et meil polnud aega midagi vussi keerata!"

Pisut tõsisemat tooni kõlas Mehhiko pressikonverentsilt. "Soovime kõik kolm grupifaasi kohtumist mängida samamoodi. Muidugi sõltub nii mõndagi ka vastase plaanidest," sõnas Mehhiko koondist tüüriv Gerardo Martiano mängu eel. "Poolal on vaid üks stiil ning oleme valmistunud sellest lähtuvalt."

Coolbeti koefitsiendid:

Mehhiko võit - 2,64
Viik - 3,10
Poola võit - 3,14

D-alagrupi lukku keeramise eest kannavad hoolt Prantsusmaa ja Austraalia. Valitseva maailmameistri jaoks on tegemist kaaluka kohtumisega: esiteks tuleb tõestada, et neile tiitlikaitsja needus peale ei hakka; teiseks on vaja mäng käima saada ka ilma vigastatud N'Golo Kante ja Karim Benzemata.

Kui kohtumise eel olla Ibrahima Konate öelnud, et tal pole ühestki Austraalia koondislasest aimugi, siis sarnaselt lähenes ka Kängurumaa loots. "Ma pole praktiliselt maininudki ei Prantsusmaad ega nende mängijate nimesid. Pole vahet, kes meile vastu astub. Ja ma ei mõtle seda lugupidamatult," sõnas Graham Arnold. "Poisid ei kohku tagasi mitte kellestki!"

Coolbeti koefitsiendid:

Prantsusmaa võit - 1,29
Viik - 5,90
Austraalia võit - 11,65

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Crapmaster   •  
“Kolmanda päeva juhatavad sisse Lõuna-Ameerika tipp Argentina ning MM-iks ülimalt hoolega ja pikalt valmistunud Saudi Araabia. Korralik ettevalmistusprotsess küll kardetavasti väga hästi välja paista ei saa, sest Argentina on selles võistluspaaris lihtsalt niivõrd selge favoriit. Koguni selline, kes on tõsimeeli tiitlit jahtima läinud.“

Oh, well..

Sisene
KOLMAS RING ALAKU
Senegal ammutab inspiratsiooni Marokost, Inglismaale piisab isegi kolmeväravalisest kaotusest, USA mängis Iraaniga juba sotsiaalmeedias
TEISE RINGI LÕPP
MM-PÄEVIK
Laura Jaansen | Mida ma nüüd siis Robert Lewandowski ja Poolaga teen?
OTSE DOHAST
Louis van Gaali šõu! Kui küsimus on loll, tulistatakse see irooniakahuriga puruks!
MM TÄIES HOOS
Pikk ette (ja MM-ile) | Eesti tippvilemees Tohver: etteastet mõjutab see, kui kardad teha otsuseid. Kohtunikud on oma otsuste orjad
MM-I KAHEKSAS PÄEV
Memo | Suures duellis möllasid vahetusründajad. Viik sobis hetkel mõlemale
MM TÄIES HOOS
Memo | Kes muu kui Lionel Messi. Üks sähvatus kaugelt, meeletu pingelangus ja Argentina olukord muutus hoobilt palju ilusamaks
Kristjan Jaak Kangur | Agulipoisile särab karikas teisiti ehk Kuidas mõõta jalgpalluri pärandit?
RÄÄGIME TAKTIKAST!
MM-i taktikanurk | Jaapan ja saudid nõelasid soosikuid julgusega, Brasiilia kaitse väärib kõrgemat kiitust
ŠVEITSLASEGA ŠVEITSIST
Šveitsi avalöök Häberli seltsis: kes on Mbappe  light , kuidas Embolo Toni Kroosi koolitas ja miks Klopp õigust rääkis?
PIKK ETTE (JA MM-ILE)
Pikk ette (ja MM-ile) | UEFA saab muusikaga palju paremini hakkama kui FIFA
MÕTTED
Philipp Lahm | Euroopa annab võimuvõitluses Infantinoga vastuse väljaku peal