Arsenal korjas egiptlase esimese värava abil kolm punkti, aga kaotas hiljuti vigastuspausilt naasnud keskkaitsja (0)

Arsenali poolkaitsja Mohamed Elneny lõi karjääri esimese värava Premier League'is. Foto: Scanpix / Stu Forster / PA Wire / PA Images

Neljapäeval Euroopa liiga poolfinaali avamängus Villarrealile 1:2 kaotanud Londoni Arsenal parandas Inglismaa kõrgliigas tabeliseisu, kui alistas võõrsil Newcastle Unitedi 2:0.

Arsenal haaras juhtohjad 5. minutil, kui Pierre-Emerick Aubameyangi ebaõnnestunud löögi järel sai karistusala joone juurest löögile Mohamed Elneny ja pall lendas posti kõrvale. See oli 28-aastase Egiptuse koondise poolkaitsja 66. mäng Inglismaa kõrgliigas, aga alles esimene värav.

Arsenal tegi teise poolaja algul sunnitud vahetuse, kui hiljuti kuu aega põlvevigastusega eemal olnud keskkaitsja David Luiz sai uue trauma, mistõttu võib kogenud brasiillasse hooaeg olla lõppenud. Sedapuhku vigastas Luiz süütus olukorras vasaku jala tagareit.

Arsenal suurendas eduseisu 66. minutil, kui vasakul äärel vaba olnud Gabriel Martinelli tsenderduse realiseeris Aubameyang, kes lõi oma kümnenda liigavärava sellel hooajal.

Võõrustajad lõpetasid mängu kümnekesi, sest Newcastle'i keskkaitsja Fabian Schär sai 90. minutil keskväljal Martinelli vastu tehtud vea eest punase kaardi.

Koduliigas kahemängulise võiduta seeria lõpetanud Arsenal kerkis esikümnesse, asudes nüüd üheksandal kohal ning edestades Aston Villat ühe ja Leeds Unitedit kahe punktiga. Newcastle heitleb kõrgliigasse püsimajäämise nimel, edestades neli mängu enne hooaja lõppu ohutsooni üheksa punktiga. Newcastle'il sai läbi neljamänguline kaotuseta seeria.

Newcastle United - Londoni Arsenal 0:2 (0:1)