Arsenal lõi Manchester Unitedi tiitliheitlusest lõplikult välja? Võiduvärav sündis 90. minutil (0)

Eddie Nketiah kerkis Arsenali kangelaseks. Foto: Scanpix / Peter Cziborra / Reuters

Inglismaa Premier League'i liider Londoni Arsenal võttis järjekordse skalbi, kui murdis maha igipõlise rivaali Manchester Unitedi, kellest saadi koduväljakul 3:2 jagu.

Kuigi Arsenal oli mängu alguses domineerivam pool, siis juhtohjad haaras Manchester United, kui Marcus Rashford mängis 17. minutil Thomas Parteyst mööda ja lõi palli umbes 20 meetrilt alla nurka. Unitedi eduseis ei püsinud kaua, sest Eddie Nketiah lõi seitse minutit hiljem Granit Xhaka tsenderduse palli peaga võrku. Arsenal tegi avapoolajal 11 pealelööki Unitedi kahe vastu, aga vaheajale mindi 1:1 viigiseisul.

Arsenal sai teise poolaja alguses palliga mängu enda kätte ja realiseeris sellega kaasnenud surve 53. minutil väravaks, kui Bukayo Saka kauglöök maandus võrgus. Arsenali eduseis püsis veelgi vähem kui Unitedi oma esimesel poolajal, sest viigivärav sündis viis minutit hiljem, kui Ramsdale klaaris nurgalöögi ebaõnnestunult ja Lisandro Martinez lõi seejärel palli peaga väravasse.

Saka oli 70. minutil lähedal, et lüüa peaaegu samasugune värav, mis andis Arsenalile 2:1 eduseisu, aga seekord lendas pall postist üle otsajoone. Arsenal otsis meeleheitlikult võiduväravat ja sellele jõuti 84. minutil väga lähedale, kuid David de Gea tõrjus Nketiahi lähilöögi. Mis kinni ei jää, saab kinni löödud - 90. minutil sündis Arsenali võiduvärav, kui Nketiah realiseeris Oleksandr Zintšenko ja Martin Ödegaardi suurepärase eeltöö, lüües palli mõnelt meetrilt efektselt väravasse.

Unitedil ei avanenud järelejäänud aja jooksul võimalusi ja Arsenal kindlustas liigatabelis liidripositsiooni, edestades mängu rohkem pidanud Manchester Cityt viie ning Newcastle Unitedit ja Manchester Unitedit koguni 11 punktiga.

Arsenal - Manchester United 3:2 (1:1)
24., 90. Eddie Nketiah, 53. Bukayo Saka - 17. Marcus Rashford, 58. Lisandro Martinez