Artur Pikk jätkas liigahooajaga. Lähikonkurent lubati tabeliliidriks (0)

Artur Pikk on üks esimesi väliseestlaseid, kes pika pausi järel liigas väljakule sai. Foto: Miedzi Twitter

Teisipäeva hilisõhtul jooksis Poola esiliiga 23. vooru raames väljakule Eesti koondise vasakkaitsja Artur Pikk (27), kelle koduklubi Legnica Miedz sai lähikonkurendilt kaotuse.

Miedz naasis koroonaviirusest tingitud mängupausilt juba eelmisel nädalal, kui väljakul käidi karikavõistluste veerandfinaali raames. Nüüd pääseti platsile ka liigas, ent tulemus oli sama. Täpselt nagu kaotati nädala eest 1:2 Varssavi Legiale, kaotati nüüd sama skooriga Mieleci Stalile.

Enne matši lahutas kaht võistkonda vaid seitse punkti ehk Miedz oleks võidu korral võinud vahe vähendada kõigest neljale silmale. Kohtumine läks aga teisiti, sest Michal Zyro viis Stali võõrsil 11. minutil juhtima ja kuigi Marquitos viigistas neli minutit hiljem penaltipunktilt seisu, lõi Zyro 37. minutil Stali 2:1 võiduvärava. Seejuures teenis Zyro paarkümmend minutit enne lõppu ka punase kaardi, millega jättis külalised vähemusse. Võiduga tõusis Stal 44 punktiga tabeliliidriks, ent kuna lähikonkurentidel on veel selle vooru heitlused pidamata, võivad nad oma koha kaotada.

Artur Pikk kuulus Legnica klubi algkoosseisu ja tegi kaasa 87 minutit, mille järel toodi tema asemel väljakule 19-aastane ääreründaja Maciej Sliwa. Liigatabelis on Miedz 34 punktiga kuuendal kohal, ent vooru lõpuks võidakse mõne positsiooni võrra langeda. Hooaja lõpus tõusevad Poola kõrgliigasse esiliiga kaks paremat. Kuue sekka oleks vaja püsima jääda, et mängida üleminekumänge.

Teisipäeval käis treeningkohtumise raames väljakul ka Mattias Käidi (21) koduklubi Domžale, kes leppis 4:4 (4:0) viiki Sloveenia madalama liiga klubi Brinje Grosupljega. Domžale eest mängisid peamiselt noorpallurid ning suurem osa esindusvõistkonnast koos Käidiga kaasa ei teinud.

Nädalavahetusel naaseb Sloveenia kõrgliiga aga võistlusmängudega, kui Domžale võõrustab 26. vooru raames pühapäeval kell 21.30 algavas kohtumises suurklubi Maribori. Valitsev meister Maribor läks koroonapausile neljandana, mullune pronks Domžale aga alles üheksandana.