Arusaamatu kriis: Juventus sai läbi raskuste esimese võidu, kuid viimase 65 aasta kehvim seeria on tõsiasi (0)

Peale tänast on Torino Juventus koduliiga viie matšiga juhtinud 190 minutit. Võite on neil kirjas aga ainult üks. Tabelis tõusti küll lausa kuus kohta, kuid sellegipoolest on tegemist üsnagi piinliku hooaja algusega.

Teatavasti polnud Juventuse mängueelne hooaeg just kõige ilusam olnud (nelja mänguga kaks punkti) ning seega tuli täna väikeklubi Spezia käest võtta kindlapeale maksimum. Kohtumist alustati selgelt domineerivamalt ning 28. minutil oli näha ka tulemust, kui noor Moise Kean sai lõpuks oma esimese ära löödud.

Kuid edasi läks nii nagu ülejäänud liigamängudes läinud on ehk vaid viis minutit hiljem lõi vastaste põhiline väravakütt Emmanuel Gyasi tabloole viigiseisu. Sisselastud tabamusega sai jätku ka Bianconeri ääretult kehv kaitsestatistika - nimelt on nende oma värav sahisenud juba 19. järjestikuses Serie A mängus. Vaid 1955. aastal läks võistkonnal veelgi kehvemini, kui seeria oli 21 matši pikk.

Sellega polnud veel aga miski läbi, kuna kohe teise poolaja alguses suutis mullu kõrgliigasse tõusnud Spezia ka juhtima minna! Seda tehti tänu Janis Antistele, kes jooksis üksinda vasturünnakule, trikitas ühest kaitsjast mööda ning saatis terava palli alumisse nurk - 2:1. Paarteist minutit hiljem oli lähedal ka kodumeeste kolmas, kuid selles olukorras vedas ründajate täpsus alt.

Lõpuks said Juventuse mängijad siiski pisut rõõmsamad olla, kuna 66. ja 72. minuti tabamustega löödi end taas juhtima. Kuigi viimastel minutitel ründas Spezia päris korralikult, siis Wojciech Szczesny tõrjed ning osav mängu surnuks löömine tõi tunamullustele meistritele liigahooaja esimese võidu. Koheselt paranes ka tabelipositsioon, kuna 18. kohalt tõusti sekundiga 12. positsioonile.

Edukalt möödus ka ühe teise enne tänast viimase kolme seas viibinud klubi õhtu. Kuigi uustulnuk Salernitana lasi Veronast tulnud külalisklubil kärmelt kaks ära lüüa, siis tasapisi roniti august välja ning lõpuks teeniti tabelisse oma esimene punkt. Erinevalt Juventust nemad aga tabelikohta ei parandanud ning siiamaani hoitakse viimast ehk 20. kohta.

Spezia - Torino Juventus 2:3 (1:1)
33. Emmanuel Gyasi, 49. Janis Antiste - 28. Moise Kean, 66. Federico Chiesa, 72. Matthijs de Ligt

Salernitana - Hellas Verona 2:2 (1:2)