Asensio ja Benzema skoorisid, Courtois võitles vihma ja tuulega (0)

Thibaut Courtois tegi keerulistes oludes nullimängu. Foto: Scanpix / Kiko Huesca / EPA

Real Madrid möödus Hispaania kõrgliigas Barcelonast ja astus liidrile Atletico Madridile sammu lähemale, alistades kodus Eibari 2:0. Esimesel poolajal skooris Marco Asensio ja teisel Karim Benzema.

Asensio säras 37. minutil meisterliku kannaväravaga, aga see tühistati suluseisu tõttu. Mis ei jää kinni, saab kinni löödud, sest 41. minutil sahistas Asensio uuesti ja see luges. Ta realiseeris Casemiro läbisöödu ja Real sai poolajaks üheväravalise eduseisu.

62. minutil oli Reali värava lähistel ärev olukord, kui väravavaht Thibaut Courtois ei osanud märjal väljakul tugeva tuule tõttu meeskonnakaaslase tagasisöödust tulnud palli kiirust ja liikumist hinnata, aga belglane klaaris olukorra enne väravajoont.

Pinged läksid maha 73. minutil, kui Vinicius Junior leidis suurepärase tsenderdusega Benzema, kes suurendas Reali eduseisu kaheväravaliseks. Hoogu sattunud Benzema on viimase seitsme mänguga löönud üheksa väravat - Getafele üks, Valenciale üks, Atleticole üks, Elchele kaks, Atalantale üks, Celta Vigole kaks ja nüüd Eibarile üks. Muljetavaldav seeria.

Real Madrid on üheksa vooru enne hooaja lõppu kogunud 63 punkti, kaotades Atletico Madridile kolme ja edestades Barcelonat ühe silmaga, aga konkurendid on mängu vähem pidanud. Atletico läheb pühapäeval vastamisi Sevillaga ja Barcelona kohtub esmaspäeval Real Valladolidiga.

Villarreal alistas Gerard Moreno kübaratriki abil võõrsil Granada 3:0. Moreno kolmest väravast kaks sündisid penaltist. Villarreali esiründaja asub Hispaania kõrgliiga väravalööjate edetabelis Lionel Messi järel teisel kohal. Messi on löönud 23 ning Moreno ja Luis Suarez 19 väravat.

Koduliigas kolmanda võidu järjest saanud Villarreal asub 46 punktiga viiendal kohal, edestades Real Sociedadi ja Real Betisi ühe punktiga, aga nii Sociedadil kui Betisil on mäng varuks. Granada on 36 punktiga kaheksandal kohal.

Real Madrid - Eibar 2:0 (1:0)